کد خبر: 550912

دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ ارتش:

«آجا» برای ماموریت‌های خود نیاز به نیروهای کارآمد دارد

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: برای آنکه بتوانیم ماموریت های اصلی خود را به خوبی انجام دهیم، نیازمند آموزش و پرورش نیروهای زبده و کارآمد هستیم که این وظیفه توسط معلمان نظامی انجام می شود.

امیر دریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ ارتش امروز(دوشنبه) در آیین بزرگداشت روز معلم و تجلیل از اساتید ارتش که در سال کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد طی سخنانی، اظهار داشت: کار معلم تربیت ساخت انسان هایی است که می خواهند جامعه را اداره کنند.

به گزارش ایلنا، وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی مناسب و کیفی، گفت: بدون تردید نیروی انسانی آموزش دیده و کارآمد می تواند موجب بالندگی و شکوفایی هر سازمانی شود.

معاون هماهنگ ارتش اظهار داشت: معلم ها افرادی را آموزش و پرورش می دهند که می خواهند آینده سازان کشور باشند و اگر آموزش ها منبطق بر نیازها و تخصص گرایی نباشد، آینده کشور دچار مشکل می‌شود.

دریادار سیاری حفظ تمامیت ارضی، استقلال و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از مهمترین ماموریت های ارتش دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم ماموریت های اصلی خود را به خوبی انجام دهیم، نیازمند آموزش و پرورش نیروهای زبده و کارآمد هستیم که این وظیفه توسط معلمان نظامی انجام می شود.

وی تصریح کرد: جایگاه معلمان نظامی بسیار رفیع و ارزشمند است چون آنها دفاع کنندگان و پاسداران انقلاب اسلامی و حافظان تمامیت ارضی کشور را تربیت می کنند. ارتش در حوزه تربیت های اخلاقی، معنوی و علمی آموزش های لازم را به نیروهای خود می دهد و برای این حوزه ها اساتیدی گرانقدر را در درون خود پرورش داده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در ارتش فرماندهان و مسئولانی تربیت می کنیم که بتوانند صحنه های نبرد در آینده را مدیریت کنند، البته این دانش در کنار ایمان و اعتقاد است که می تواند صحنه های نبرد را به نفع ما تغیر دهد.

دریادار سیاری با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز پیروزی عملیات بیت المقدس، گفت: اگر ایمان، اعتقاد و تخصص و تعهد نبود نمی توانستیم ۲۶ روز در مقابل دشمن، عملیات داشته باشیم و در مقابل آن حجم از تسلیحات و نیرو با اقتدار بایستیم. این نیروی ایمان، دانش نظامی و تخصص و شجاعت بود که ما را در عملیات بیت المقدس به پیروزی رساند.

وی افزود: کسانی که در طراحی عملیات بیت المقدس حضور داشتند، اساتید دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش بودند که در کنار اساتید سپاه این عملیات بزرگ را طراحی کردند و موجب شدند تا بر دشمن غلبه کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: مربیان و اساتید ارتش باید با دانش، تحصیل کرده ، اهل مطالعه و با اخلاق و رفتار شایسته باشند چراکه تمام رفتار و سکنات استاد برای شاگردان آموزنده است و شاگردان از او می آموزند.

دریادار سیاری اظهار داشت: باید تلاش کنیم تمامی محیط و ابزار آموزش و پرورش را به سمت و سویی سوق دهیم که آموزش به بهترین شکل ممکن انجام شود .

وی محتوای آموزشی را در نیروهای مسلح از اهمیت ویژه ای برخوردار دانست و گفت: نباید به محتوای آموزشی موجود اکتفا کنیم. ما باید با نوآوری و خلاقیت و استفاده از علم و دانش روز جهان به بهترین شکل آموزش های لازم را به دانشجویان ارائه دهیم و با نظارت و کنترل دقیق اساتید را ارزیابی کنیم تا بهترین اساتید و دانشجویان در درون سیستم تربیت شوند و افراد را در راستای تحقق ماموریت های پیش رو تربیت کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی