کد خبر: 413160
|
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ ۱۳:۰۰:۰۰
| |

اسماعیل گرامی‌مقدم:

اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات با حفظ هویت اصلاح‌طلبی وارد میدان خواهند شد

اسماعیل گرامی مقدم گفت: «آقای ظریف شخصیت محترمی است و زحمات زیادی در وزارت خارجه کشیده است و ما هم قدرشناس هر خادمی هستیم اما به نظر می‌رسد که اصلاح طلبان در این دوره از انتخابات با حفظ هویت اصلاح طلبی خود وارد میدان خواهند شد.»

اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات با حفظ هویت اصلاح‌طلبی وارد میدان خواهند شد
کد خبر: 413160
|
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ ۱۳:۰۰:۰۰

اعتمادآنلاین| کمتر از یک سال تا انتخابات مجلس مانده و برخی ازسیاسیون از همین حالا درحال گرم کردن خود برای ورود به عرصه رقابت هستند، برخی دیگر هم کناری نشسته و اگرچه معلوم نیست تصمیم دقیقه نود آنان چه باشد؛ علی‌الحساب به اصرار دیگران نه می‌گویند. محمد جواد ظریف یکی از همین افراد است.

او به خاطر محبوبیت نزد افکار عمومی، امکان تایید صلاحیت شدن و همچین جلب نظر طیف های مختلف اصلاح طلب یکی از مناسب‌ترین افراد برای نمایندگی این جریان در انتخابات 1400 به نظر می‌رسد. خودشان اما فعلا چنین نظری ندارد و در مصاحبه اخیر با فرید مدرسی تاکید کرد که هر کسی را بهر کاری ساختند و او فقط دیپلماسی می‌داند! با این فرض که ظریف در دقیقه نود احساس تکلیف نکند، باید پرسید که گزینه جایگزین او نزد اصلاح طبان کیست؟ اسماعیل گرامی مقدم ، سخنگوی حزب اعتماد ملی که اعتقاد دارد ظریف اساسا بهترین گزینه برای اصلاح طلبان نبوده است، اعتقاد دارد که بهترین گزینه برای اصلاح طلبان فردی با هویت اصلاح طلبی است.


او ضمن تاکید براینکه « پرداختن به انتخابات 1400 قدری زودهنگام است» گفت: « به هر حال شاهدیم که برخی مسائل مثل اینکه اصلاح طلبان چه موضعی خواهند داشت و چه کاندیداهایی معرفی می‌کند ذهن بسیاری از سیاسیون و هواداران را مشغول کرده است. در طرف مقابل هم مشخص است که برخی افراد مثل آقای رئیسی و آقای قالیباف قالیباف از بالقوه ترین نامزدهایی هستند که برای 1400 آماده خواهند شد تا برای یک بار دیگر به میدان بیایند. البته چهره‌های دیگری هم ممکن است که مطرح باشند . از آقای فتاح هم نام برده می‌شود.»


وی افزود: «در جبهه اصلاح‌طلبان نیز کاندیداهای متنوعی مطرح خواهد شد. مثلا ازآقای ظریف اسم برده می‌شود. از جهانگیری و محسن هاشمی هم همین طور. حتی از آقای مطهری و دیگران اسم برده می‌شود اما به نظر من این‌ها در جبهه اصلاح‌طلبان اصل موضوع نیست. اصل موضوع حفظ انسجام اصلاح طلبان است که از سال 92 برای منافع ملی بسیار غنیمت بوده است و سبب شده که کشور در مدار قرار بگیرد».


این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: «دومین نکته این است که به نظر نمی‌رسد اصلاح طلبان دیگر روی نامزدی که بخواهد صرفا سوءاستفاده کند و شعارهای اصلاح طلبان بدهد و بعد حتی در چارچوب قانون هم اظهار نظر نکند و مثل روحانی همه وعده های خود را فراموش کند، حساب نکنند و به عبارتی دیگر کلاه سرشان نمی‌رود. اصلاح طلبان این بار از نامزدی حمایت می‌کنند که شش دانگ اصلاح طلب باشد. اصلاح طلبان یک نامزد عملگرا می‌خواهند . ما متاسفانه در مورد روحانی نتوانستیم که افکار عمومی و هواداران خود را راضی کنیم و عدم رضایت آنان به حق است. اگر اصلاح طلبان نبودند روحانی هرگز کرسی ریاست جمهوری را نمی‌دید اما با چیدمان کابینه و استانداران خود به توقعات این جریان پاسخ مناسبی نداد».


وی در پاسخ به این سوال که آیا ظریف گزینه مناسبی برای اصلاح طلبان در انتخابات 1400 خواهد بود؟ گفت: « با توجه به آنکه ما در شورای سیاست گذاری - در انتخابات مجلس - تصمیم گرفتیم که پای چهره‌های سیاسی اصلاح طلب بایستیم، این مشی امروز به عنوان یک اصل مهم است. آقای ظریف شخصیت محترمی است و زحمات زیادی در وزارت خارجه کشیده است و ما هم قدرشناس هر خادمی هستیم اما به نظر می‌رسد که اصلاح طلبان در این دوره از انتخابات با حفظ هویت اصلاح طلبی خود وارد میدان خواهند شد.»


گرامی مقدم تاکید کرد: «در انتخابات مجلس یازدهم نیز اصلاح طلبان قبل از انتخابات هزینه دادند و نامزدهایشان ردصلاحیت شد تا بعد از انتخابات هزینه‌ای بر دوششان نباشد. در انتخابات 1400 هم باید نامزدی معرفی کنیم که بعد از انتخابات هزینه‌ای بر دوش ما نباشد. نه اینکه سرمایه اجتماعی خود را به حمایت از فردی اختصاص دهند که بعدا رئیس دفتر او بگوید که اصلاح طلبان نقش نداشتند. بر اساس این چارچوب می توان ارزیابی کرد که اصلاح طلبان با نامزدهای مطرح شده چطور مواجه شوند، حالا ظریف باشد یا هر فرد دیگری».


وی در پاسخ به اینکه آیا محبوبیت و امکان تایید صلاحیت ظریف اصلاح طلبان را وسوسه نمی‌کند که در انتخابات 1400 روی او حساب کنند، گفت: « به نظر من مبنای اصلی اصلاح طلبان در انتخابات آینده حتما هویت اصلاح طلبی فرد نامزد است. قطعا در این دوره هم اصلاح طلبان با نامزدهای متنوعی وارد انتخابات خواهند شد. »

منبع: نامه‌نیوز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها