کد خبر: 592694
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۰۴:۰۵:۰۰
| |

دعوا میان فرماندهان پوتین بر سر گذاشتن یا نذاشتن ریش!

ظاهرا ژنرال ویکتور سوبولف وقت آزاد زیادی دارد و تنها کاری که می‌کند خواندن چندبارۀ منشور رفتار نظامیان است.

دعوا میان فرماندهان پوتین بر سر گذاشتن یا نذاشتن ریش!
کد خبر: 592694
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۰۴:۰۵:۰۰

رمضان قدیروف، رهبر چچن روز پنج‌شنبه در دیدگاهی مشابه یوگنی پریگوژین رئیس گروه مزدور واگنر، از سیاست روسیه مبنی بر ممنوعیت «ریش» برای سربازان این کشور انتقاد کرد.

به گزارش یورونیوز، این انتقاد که یکی از آخرین حملات این دو متحد ولادیمیر پوتین علیه فرماندهان ارشد نظامی روسیه محسوب می‌شود، در واقع در واکنش به سخنان ویکتور سوبولف، ژنرال بازنشسته و از نمایندگان پارلمان روسیه مطرح شد.

ژنرال سوبولف روز چهارشنبه در جریان مصاحبه با سایت خبری «آربی‌سی» کشورش، از مقررات سختگیرانۀ ارتش روسیه از جمله ممنوعیت داشتن ریش و ممنوعیت استفاده از گوشی‌های هوشمند شخصی و تبلت دفاع کرد و این مقررات را «از اصول ابتداییِ برقراری نظم و انضباط در ارتش» دانست.

اما قدیروف که خود همواره ریش بلندی دارد، در پیام‌رسان تلگرام ضمن ستایش نقش سربازانش در جریان جنگ اوکراین نوشت: «ظاهرا ژنرال ویکتور سوبولف وقت آزاد زیادی دارد و تنها کاری که می‌کند خواندن چندبارۀ منشور رفتار نظامیان است.»

او در ادامه، صحبت‌های ژنرال سوبولف را یک «تحریک آشکار» توصیف کرد و نوشت که برای سربازان او که عمدتا مسلمان هستند، داشتن ریش بخشی از وظایف مذهبی‌شان است.

یوگنی پریگوژین، رئیس گروه مزدوران واگنر نیز که از هفتۀ گذشته اختلافاتش با ارتش روسیه علنی‌تر شده، سخنان ژنرال ویکتور سوبولف را «پوچ» و «باورهایی قدیمی متعلق به دهه ۶۰ میلادی» توصیف کرد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها