کد خبر: 663665
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۷ ۰۸:۴۴:۱۵
| |

مجازات قصاص برای 2 محافظ خصوصی به جرم قتل مرد معتاد

دو نیروی شرکت خصوصی مراقبتی و حفاظتی مردی معتاد را کتک زده و به قتل رسانده‌اند.

مجازات قصاص برای 2 محافظ خصوصی به جرم قتل مرد معتاد
کد خبر: 663665
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۷ ۰۸:۴۴:۱۵

براساس رای شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی،دو نیروی یکی از شرکت های خصوصی مراقبتی و حفاظتی در مشهد به اتهام قتل ،آدم ربایی وکتک کاری جوان معتاد به قصاص نفس، پرداخت دیه سنگین و تحمل 30 سال زندان محکوم شدند.

به گزارش روزنامه خراسان،هفدهم آذر سال98جسد جوان 40ساله ای در اطراف کال کشف رود مشهد در حالی کشف شد که بخشی از سر وصورت و گردن وی توسط حیوانات درنده خورده شده بود. با گزارش این ماجرا به قاضی علی اکبر احمدی نژاد(قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه)تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز و مشخص شد جسد مربوط به معتادی به نام «هادی»است که آثاری از صدمات متعدد و شکستگی دنده هایش نیز دیده می شود.

طولی نکشید که گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی(رئیس دایره قتل عمد)وارد عمل شدند و با راهنمایی های مقام قضایی به سرنخ هایی از دو جوان به نام های محمد ومرتضی رسیدند که در یک شرکت خصوصی خدمات حفاظتی و مراقبتی فعالیت داشتند. بررسی های پلیس بیانگر آن بود که یکی از این افراد تلفنی با پدر هادی(منزل)تماس گرفته و ادعا کرده بود که قصد بردن «هادی»را به مرکز ترک اعتیاد داشته اند که از دست آن ها گریخته و گوشی تلفن همراهش در دست آن ها باقی مانده است.

این گونه بود که دو جوان مذکور دستگیر و به شعبه 208 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد معرفی شدند. این دو متهم که ابتدا ماجرای رمزآلودی را پنهان می کردند در اعترافات خود اظهار کردند  ما بنا به تکلیف شغلی خود در مناطقی خاص از شهر به گشت زنی می پرداختیم وبرای مراقبت از اموال ،معتادان را می گرفتیم و به مرکز ترک اعتیاد تحویل می دادیم. این بود که در خیابان شهید طرحچی جوان معتادی را گرفتیم و به مرکز ترک اعتیاد تحویل دادیم اما او خودش را از داخل خودرو بیرون انداخت  و در حالی متواری شد که گوشی تلفن او درون خودرو جامانده بود.

درهمین حال تکمیل تحقیقات قضایی ادامه داشت که با انجام تغییر و تحولاتی در شعبه ویژه قتل عمد مشهد،قاضی دکتر صادق صفری ادامه رسیدگی به این پرونده جنایی را به عهده گرفت و بدین ترتیب با تکمیل پازل این پرونده جنایی،کیفرخواست دو متهم در دادسرای عمومی وانقلاب صادر شد و متهمان در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای میز محاکمه ایستادند.گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است بالاخره در آخرین روزهای فروردین سال جاری،آخرین جلسه دادگاه به ریاست قاضی محمد شجاع پورفدکی و مستشاری قاضی حسین بهمن آبادی در مشهد برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که متهمان تلاش می کردند تا ماجرای این پرونده چالش برانگیز را به چاشنی انکار گره بزنند،رئیس باتجربه دادگاه به طرح سوالات فنی و تخصصی پرداخت به گونه ای که هر دو متهم به صراحت سوارکردن جوانی معتاد به خودرو را پذیرفتند و به کتک کاری وی با باتوم اعتراف کردند اما مدعی شدند که قصد کشتن کسی را نداشته اند و از مرگ آن جوان هم بی اطلاع بودند!

با پایان جلسه دادگاه که با آخرین دفاعیات متهمان و وکلای مدافع همراه بود،قضات دادگاه به شور نشستند و در مدت قانونی رای خود را درباره چالش های این پرونده جنایی صادر کردند. در رای دادگاه که به امضای قضات باتجربه شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی رسیده، آمده است:طبق نظر پزشکی قانونی علت مرگ ناشی از صدمات و جراحات و شکستگی های متعدد بوده که قابلیت استناد به فعل هر دو متهم را دارد. در بخش دیگری از این رای،قضات دادگاه با استناد دقیق به مواد قانونی و مستندات موجود و همچنین گزارش های تخصصی و محتویات پرونده،هردو متهم را به قصاص نفس محکوم کردند که با پرداخت دیه کامل به متهمان قبل از اجرای حکم همراه است ، همچنین هرکدام از متهمان به دلیل مشارکت در آدم ربایی به تحمل 15سال زندان و به دلیل ایراد ضرب وجرح عمدی به پرداخت دیه سنگین محکوم شده اند اما رای صادر شده از سوی قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی طبق قانون قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها