کد خبر: 658905
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۲:۵۶:۱۸
| |

کلاهبرداری اینستاگرامی با جعل عنوان خواننده مطرح

مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت صفحه جعلی با نام و مشخصات خواننده مشهور در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وجه از بیش از 30 نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد.

کلاهبرداری اینستاگرامی با جعل عنوان خواننده مطرح
کد خبر: 658905
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۲:۵۶:۱۸

فردی که با جعل هویت یک خواننده محبوب اقدام به راه‌اندازی صفحه اینستاگرامی کرده بود و از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، یکی از خواننده‌های مطرح کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک صفحه جعلی با نام و تصاویر وی در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان می‌کند.

کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد این صفحه اینستاگرامی با بیش از 400 هزار نفر دنبال‌کننده با سوءاستفاده از جایگاه اجتماعی و محبوبیت شاکی با جعل هویت وی با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفند کمک به افراد بی‌بضاعت از کاربران کلاهبرداری می‌کند.

کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با بهره‌گیری از روش‌های علمی مجرم را در فضای مجازی مورد شناسایی قرار دادند و با به دست آمدن اطلاعات هویتی وی پس از تشریفات قضایی متهم را در یکی از مناطق شمال تهران بزرگ دستگیر کردند.

مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت صفحه جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وجه از بیش از 30 نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها