کد خبر: 652945
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۸ ۱۹:۳۰:۱۲
| |

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

حس کردم همسایه با زنم رابطه دارد، او را کشتم

مردی که دچار اختلال روانی است به اتهام قتل مرد همسایه پای میز محاکمه رفت.

حس کردم همسایه با زنم رابطه دارد، او را کشتم
کد خبر: 652945
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۸ ۱۹:۳۰:۱۲

مردی که دچار اختلالات روانی است به تصور اینکه همسایه با همسرش رابطه دارد، مرد جوان را با چاقو کشت.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم یک سال قبل بدون مقدمه به مقتول به نام احسان حمله کرد و با وارد کردن ضربه چاقو بر بدنش جان او را گرفت.

دوستان احسان که او را به بیمارستان برده بودند با پلیس تماس گرفتند و موضوع را اطلاع دادند. یکی از دوستان احسان گفت: سیامک به سمت احسان آمد و با ضربه چاقو او را زد. آنها اصلاً درگیری‌ای با هم نداشتند. ما احسان را به بیمارستان رساندیم؛ ولی کاری نمی‌شد برایش انجام داد و جانش را از دست داد.

ماموران ردیابی سیامک را آغاز و چند روز بعد او را بازداشت کردند. تحقیقات نشان داد سیامک سابقه خشونت‌های دنباله‌دار نسبت به خانواده‌اش دارد. او سر کار نمی‌رود و همسر و پدر و مادرش را کتک می‌زند. همچنین مشخص شد سیامک مدتی در بیمارستان روانی بستری بوده است.

به این ترتیب بازپرس او را برای تشخیص سلامت روان به پزشکی قانونی معرفی کرد. کمیسیون پزشکی قانونی اعلام کرد سیامک دچار اختلال روانی است اما این اختلال رافع مسئولیت او نیست.

به این ترتیب کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در جلسه رسیدگی ابتدا کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و در ادامه اولیای‌ دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار مجازات قصاص برای متهم شدند.

وقتی سیامک در جایگاه حاضر شد، اتهام را قبول کرد و گفت انگیزه‌ای دارد که نمی‌خواهد در حضور پدر و مادر مقتول بگوید. قاضی از اولیای‌ دم خواست برای چند دقیقه‌ای بیرون باشند.

سپس متهم گفت: اینکه می‌گویند من مشکل روانی دارم درست نیست. چند سال پیش زنم قهر کرد و به اصفهان رفت. وقتی دنبالش رفتم خانواده‌اش مرا بستری کردند و گفتند بیماری روانی دارم. من کار نمی‌کنم ولی بیماری روانی ندارم. اگر دیگران با من درست رفتار کنند، کاری به کسی ندارم.

متهم ادامه داد: احسان مدتی بود با زن من رابطه داشت و متوجه این رابطه شد‌ه ‌بودم. شب قبل از حادثه وقتی به خانه رفتم زنم خواب بود. دستم را روی گلوی او گذاشتم و فشار دادم تا خفه‌اش کنم؛ اما پیشمان شدم و او را به بیمارستان بردم. فردای آن روز وقتی احسان را در خیابان دیدم او را زدم.

قاضی گفت: آیا مدرکی داری یا پیامی بین زن تو و احسان رد و بدل شده است؟ چرا تا به حال در این‌ باره صحبت نکرده‌ای؟

متهم گفت: حسم به من می‌گفت این دو رابطه دارند. من اصلاً از زنم چیزی ندیدم و هیچ وقت هم احسان سمت زنم نیامده بود اما احساس می‌کردم احسان مزاحم زنم شده ‌است.

سپس وکیل متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: موکل من بر اثر مصرف شیشه وضعیت مغزی به‌هم‌ریخته‌ای دارد و پزشکی قانونی هم اختلال را در او تشخیص داده‌ است. او قوه تمیز ندارد و من درخواست لغو حکم قصاص او را دارم.

در ادامه قضات شعبه دوم دادگاه کیفری‌استان تهران ختم رسیدگی را اعلام کردند و برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها