کد خبر: 651647
|
۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ۱۴:۱۹:۰۱
| |

3 عضو باند تجاوز به زنان در کرمان به اعدام محکوم شدند

متهمان در جاده هفت باغ کرمان به زنان تجاوز کرده بودند که بعد از محاکمه به اعدام محکوم شدند.

3 عضو باند تجاوز به زنان در کرمان به اعدام محکوم شدند
کد خبر: 651647
|
۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ۱۴:۱۹:۰۱

رییس‌کل دادگستری کرمان از صدور حکم اعدام سه متجاوز به عنف و اکراه از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک این استان خبر داد و گفت: برخورد دستگاه قضایی با جرائم خشن سریع، قاطع و عبرت‌آموز خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی با بیان اینکه این حکم قطعی نیست و در دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است افزود: پس از شکایت‌های واصله در مورد تعرض افرادی ناشناس به نوامیس مردم در ابتدای سال جاری در جاده هفت باغ کرمان، موضوع در دستور کار ویژه دستگاه قضایی و نهادهای انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفت.

وی اعلام کرد: پس از انجام یکسری اقدامات منسجم اطلاعاتی و پلیسی، محل اختفای اعضای این باند در شهر کرمان و یکی از شهرستان‌های مجاور آن شناسایی و در عملیات همزمان تمامی عوامل این اقدام غیرانسانی با همکاری پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

حمیدی در مورد شیوه کار اعضای این باند توضیح داد: اعضای باند پس از اینکه سوژه‌های خود را عمدتا افراد و زوج‌های جوان در اماکن خلوت جاده هفت باغ حدفاصل کرمان تا ماهان شناسایی می‌کردند و سپس با یک دستگاه خودرو ۴۰۵ جلو خودرو شکات پرونده را متوقف و با معرفی خود به عنوان مامور و با تهدید اقدام به آدم ربایی، تعرض، تجاوز به عنف و در نهایت سرقت طلا و اشیای گران‌قیمت می‌کردند.

وی با بیان اینکه دادگستری استان در راستای دفاع از حقوق مردم و مبارزه قاطع و قانونی با جرائم خشن در کمتر از چهار ماه به این پرونده رسیدگی کرده است، اعلام کرد: دادگاه پرونده را بر اساس شواهد، شکایت شاکیان، اعتراف متهمان و سایر موارد مورد بررسی قرار داد و در نهایت برای سه متجاوز به عنف حکم اعدام صادر شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه محکومان این پرونده در زندان به سر می‌برند، گفت: بلافاصله احکام بعد از تایید در دیوان عالی کشور اجرا خواهد شد.

حمیدی هشدار داد: افرادی که سودای چنین جرایم شیطانی و غیرانسانی را در سر می‌پروانند بدانند که قوه قضاییه قاطعانه با آنان برخورد خواهد کرد و مجازات آنان سریع، قاطع و عبرت آموز خواهد بود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها