کد خبر: 647367
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۰۷:۲۶:۰۴
| |

نجات زن بیمار از لانه اسرارآمیز عطار فریبکار

زنی که برای درمان بیماری‌اش سراغ یک عطار رفته بود، تا آستانه مرگ پیش رفت.

نجات زن بیمار از لانه اسرارآمیز عطار فریبکار
کد خبر: 647367
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۰۷:۲۶:۰۴

زن جوانی که برای درمان بیماری زنان از خراسان شمالی به مشهد آمده بود، پس از نجات از یک ماجرای عجیب، راز لانه اسرارآمیز در بولوار توس مشهد را فاش کرد.

به گزارش روزنامه خراسان، اواخر آذر ماه گذشته مرد جوانی سراسیمه و نگران خود را به کلانتری معراج مشهد رساند و راز وحشتناکی را برملا کرد. او گفت: یک سال از آغاز زندگی مشترکم می‌گذرد و من و همسرم تحصیلات عالیه داریم، اما از حدود ۱۰ ماه قبل همسرم دچار بیماری کیست تخمدان شد و این گونه سر و کارمان به مراکز درمانی افتاد. چند بار به پزشکان متعدد مراجعه کردیم، اما درمان قطعی انجام نشد، البته همسرم نیز داروهایش را به طور کامل استفاده نمی‌کرد. در همین روزها یکی از همسایگان مان که با تبلیغات درمان کیست از طریق طب سنتی در فضای مجازی روبه رو شده بود، ما را ترغیب کرد تا این روش درمانی را هم امتحان کنیم، این بود که با اصرار همسرم از شهرستان شیروان به مشهد آمدیم و به نشانی مذکور در خیابان توس ۸۱ رفتیم.

این مرد جوان مدعی شد ابتدا با یک فروشگاه گیاهان دارویی عطاری برخورد کردیم، اما متصدی عطاری ما را به طبقه بالای ساختمان فرستاد .حدود ساعت ۱۲ ظهر بود که همسر ۲۸ ساله‌ام به طبقه بالای عطاری رفت و به من اجازه ورود ندادند. دو ساعت بعد همسرم با رنگی پریده و در حالی که به شدت درد می‌کشید از پله‌ها پایین آمد و من مبلغ یک میلیون و 500  هزار تومان برای هزینه درمان در داخل عطاری کارت کشیدم که بعد فهمیدم متصدی عطاری، شوهر آن زن مدعی درمانگری است. آن روز به خاطر دردهای شدیدی که همسرم داشت به منزل یکی از بستگانمان در مشهد رفتیم. با وجود این که دردهای همسرم همچنان شدت می‌گرفت، اما او این درد را تحمل می‌کرد؛ چراکه زن مدعی درمان کیست به او گفته بود تا یک هفته این دردها بسیار طبیعی است. روز بعد به شهرمان بازگشتیم، ولی همسرم دیگر از شدت درد به خود می‌پیچید و تاب تحمل آن را نداشت، به همین دلیل با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان امام خمینی(ره) شیروان رساندم. زمانی که پزشک بر بالین وی حاضر شد با بهت و حیرت از وضعیت وخیم همسرم ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر نیم ساعت دیگر به مرکز درمانی نمی‌رسید به اغما می‌رفت و شاید حادثه جبران ناپذیری رخ می‌داد، با همه اقدامات اولیه درمانی پزشکان به دلیل کمبود امکانات در شهرستان مجبور شدند همسرم را با خودروهای امدادی اورژانس به مشهد اعزام کنند، اما چندین بیمارستان و مرکز درمانی همسرم را نپذیرفتند تا این که بالاخره به طرف بیمارستان امام رضا(ع) حرکت کردیم و همسرم به دلیل وخامت حالش در آن جا بستری شد. اکنون نیز با انجام اعمال جراحی در حالی از مرگ نجات یافت که پزشکان امید زیادی به معالجه وی نداشتند، از سوی دیگر نیز بررسی‌ها و معاینات درمانی نشان داد که به دلیل اقدامات غیر اصولی و ناشیانه زن مدعی درمان، کیست درون شکم همسرم ترکیده و عفونت آن همه اعضای بدنش را فرا گرفته است به طوری که پزشکان معتقدند امکان دارد همسرم قدرت باروری خود را نیز از دست بدهد، اکنون در حالی همسرم با چنین ماجرای وحشتناکی روبه رو شده است که تازه فهمیدم آن زن جوان حتی سیکل هم ندارد !

در پی اظهارات این مرد جوان و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، بلافاصله تحقیقات گسترده‌ای از سوی نیروهای انتظامی با دستورات محرمانه سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) آغاز شد و این ماجرای تکان دهنده با اظهارات زن ۲۸ ساله زیر ذره بین بررسی‌های پلیس قرار گرفت. به همین دلیل گروه ویژه‌ای از نیروهای انتظامی به فرماندهی مستقیم سرگرد امیررضا فعال (رئیس کلانتری معراج) وارد عمل شدند و با دستورات قاضی شعبه ۶۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد کنکاش‌های تخصصی در فضای مجازی را ادامه دادند. نتایج این تحقیقات نشان داد که زن مدعی درمان‌های نازایی و بیماری‌های زنان تبلیغات گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی دارد و این گونه طعمه‌های خود را به دام می‌اندازد، این در حالی بود که پزشکان قانونی نیز عوارض وحشتناک ناشی از این اعمال خطرناک را تایید کردند و بدین ترتیب با حضور دکتر شکیب (نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد) گروهی از افسران کارآزموده کلانتری معراج به طرف بولوار توس حرکت کردند و با صحنه‌ای حیرت انگیز در طبقه سوم این ساختمان مسکونی روبه رو شدند. برخی لوازم و ابزار پزشکی روی تخت و کنار محل معاینات بیماری‌های زنان وجود داشت که از فعالیت گسترده این زن کم سواد حکایت می‌کرد، اما او مدعی بود فقط به اموری مانند بادکش و حجامت می‌پردازد، اما چون یکی از بیمارانش حال وخیمی داشت به طوری که نمی‌توانست روی پای خودش بایستد به درمان او پرداخته است.

 بررسی‌های بیشتر درباره این ماجرای هولناک در لانه اسرارآمیز در حالی توسط پلیس و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه دارد که زن یاد شده با سپردن وثیقه قانونی به دادسرا تا زمان رسیدگی به پرونده آزاد شده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها