کد خبر: 557204

کلاهبرداری با فروشگاه جعلی در اینستاگرام

متهم با ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام تحت عنوان فروش کالای ارزان قیمت، پس از دریافت هزینه کالا از مشتریان، اقدام به کلاهبرداری کرده است.

فردی که با ایجاد فروشگاه لوازم برقی در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری به ارزش بیش از پانصد میلیونی از یک شهروند خراسانی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اعتماد آنلاین، سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی توضیح داد: در پی ارجاع شکواییه‌ای به پلیس مبنی بر کلاهبرداری پانصد میلیون ریالی از یک شهروند خراسانی، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طبق اظهارات مطروحه توسط شاکی مشخص شد وی با رویت تعداد دنبال‌کنندگان بالا در پیج اینستاگرام به آن اعتماد کرد و با خیالی آسوده پس از ثبت سفارش کالا، وجه را به حساب فروشنده واریز کرد، اما بعد از چند روز اقلام سفارش شده برایش ارسال نشد و فروشنده پاسخگوی تلفن او نیست.

سرهنگ جهانشیری بیان داشت: در تحقیقات بعمل آمده مشخص شد این متهم با انگیزه کسب منفعت مالی اقدام به ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام تحت عنوان فروش کالای ارزان قیمت کرده و پس از دریافت هزینه کالا از مشتریان، اقدام به کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی گفت: شبکه‌های اجتماعی مکان امنی برای داد و ستد و خریدهای اینترنتی نیست چرا که ساز و کار خرید از شبکه‌های اجتماعی تاکنون تعریف نشده و شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتس‌آپ و یا حتی شبکه های اجتماعی بومی فقط مجاز به تبلیغات فروشگاه اینترنتی هستند و برای خرید اینترنتی باید اصول خرید ایمن از سایت‌های اینترنتی را فرا گرفت و با استناد به لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی که از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت به سایت‌های دارای مجوز فروش اعطا می‌شود، با چشمانی باز اقدام به خرید کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی