کد خبر: 652503
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۴ ۰۸:۴۰:۰۵
| |

نتانیاهو:

یک کریدور نظامی در سراسر نوار غزه ایجاد می‌کنیم

نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده است که قصد اشغال نوار غزه را ندارد، اما می‌خواهد پس از پایان جنگ "کنترل امنیتی کامل" خود را در آنجا حفظ کند. اسرائیل قصد دارد به این منظور یک کریدور نظامی را در سراسر نوار غزه ایجاد کند.

یک کریدور نظامی در سراسر نوار غزه ایجاد می‌کنیم
کد خبر: 652503
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۴ ۰۸:۴۰:۰۵

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده است که قصد اشغال نوار غزه را ندارد، اما می‌خواهد پس از پایان جنگ "کنترل امنیتی کامل" خود را در آنجا حفظ کند. اسرائیل قصد دارد به این منظور یک کریدور نظامی را در سراسر نوار غزه ایجاد کند.

به گزارش انتخاب و به نقل از دویچه وله، روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" روز گذشته به نقل از مقام‌های دفاعی إسرائیل گزارش داد که ارتش اسرائیل در حال گسترش جاده‌ای در سراسر نوار غزه است تا کنترل امنیتی بر این منطقه ساحلی فلسطین را به طور نامحدود حفظ کند.

این جاده باریکه غزه را از جنوب شهر غزه تا سواحل مدیترانه در امتداد یک کریدور شرقی-غربی تقسیم می‌کند. این منطقه از زمان آغاز جنگ توسط نیروهای اسرائیلی اشغال شده است. در گزارش آمده است که گسترش جاده بخشی از تلاش‌های اسرائیل برای تغییر توپوگرافی نوار غزه است. پروژه‌های  نظامی مشابهی قبلاً در کرانه باختری نیز انجام شده است.

ساخت این جاده به ارتش اسرائیل این امکان را می‌دهد که حتی پس از عقب‌نشینی نیروهایش بتواند به سرعت در نوار غزه تحرک داشته باشد. اسرائیل در حال حاضر کنترل مسیرهای کلیدی شمال به جنوب در غزه را در اختیار دارد.

گسترش این جاده نشان می دهد که ارتش اسرائیل چگونه برای مرحله بعدی جنگ آماده می‌شود. إسرائیل می‌گوید قصد دارد از مناطق پرجمعیت نوار غزه عقب‌نشینی کند و بر حملات هدفمند علیه حماس تمرکز کند.

قرار است مسیر شرقی-غربی تا پایان عملیات نظامی اسرائیل مورد استفاده و گشت زنی قرار گیرد. به نقل از مقامات اسرائیلی، توسعه این جاده می‌تواند ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
  • ناشناس ارسالی در
    جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲

    و شما هنوز در توهم پیروزی محور مقاومتتان هستید!

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها