کد خبر: 646184
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۷ ۱۲:۵۰:۵۸
| |

فرمان خطرناک کیم جونگ اون به ارتش کره‌‌شمالی

رهبر کره‌ شمالی به ارتش کشورش دستور داد «آماده‌سازی جنگی» برای مقابله با «تحرکات ستیزه‌جویانه شدید» ایالات متحده و متحدانش را در شبه جزیره کره تسریع کند.

فرمان خطرناک کیم جونگ اون به ارتش کره‌‌شمالی
کد خبر: 646184
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۷ ۱۲:۵۰:۵۸

خبرگزاری مرکزی کره‌ شمالی موسوم به «کی‌سی‌ان‌ای» امروز (پنجشنبه) گزارش داد که رهبر کره‌ شمالی به ارتش کشورش دستور داد «آماده‌سازی جنگی» برای مقابله با «تحرکات ستیزه‌جویانه شدید» ایالات متحده و متحدانش را در شبه جزیره کره تسریع کند.

به گزارش ایسنا، بنابر این گزارش، این اظهارات کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در دومین روز از «نهمین نشست عمومی مرتبط با هشتمین کمیته مرکزی حزب کارگران کره» که روز چهارشنبه برگزار شد، مطرح شد.

در گزارش کی‌سی‌ان‌ای آمده است: «او وظایف نظامی ارتش خلق و صنعت مهمات، بخش نیروهای هسته‌ای و بخش‌های دفاع غیرنظامی را برای تسریع بیشتر آمادگی‌های جنگی تعیین کرده و این براساس تحلیل عمیق اوضاع سیاسی و نظامی در شبه‌جزیره کره است که از بابت تحرکات ستیزه‌جویانه ضد جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره‌شمالی) از سوی ایالات متحده و نیروهای دست‌نشانده آن که در تاریخ بی‌سابقه است، به این وضع رسیده است.»

در این گزارش آمده است، رهبر کره‌شمالی همچنین اصل مستقل این حزب مبنی بر «گسترش و توسعه روابط همکاری راهبردی با کشورهای مستقل ضد امپریالیستی و اقدام و مبارزه مشترک ضد امپریالیستی در مقیاس بین‌المللی تحت شرایط ژئوپلیتیک جهانی را که به سرعت در حال تغییر است» روشن کرد و گفت که جهت‌گیری سیاست خارجی این کشور به سمت جنوب است.

این رسانه دولتی کره‌ شمالی پیشتر گزارش داد که کیم یو جونگ، یکی از مقامات ارشد حزب و خواهر رهبر کره‌شمالی، به شدت «تحریک‌های» آمریکا و متحدانش در شبه‌جزیره کره را محکوم کرده و آنها را به تهدید صلح و ثبات در این منطقه متهم کرده و از شورای امنیت سازمان ملل متحد و جامعه جهانی خواسته تا این اقدامات را محکوم کنند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها