کد خبر: 645214
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۱۵:۱۷:۴۸
| |

تل‌آویو به محاصره دریایی درآمده است

منابع وابسته به رژیم صهیونیستی به محاصره دریایی این رژیم از سوی ارتش یمن اذعان کردند. هاآرتص فاش کرد که هیچ محموله‌ای از دریا از دو هفته قبل از سمت دریا به اسرائیل نرسیده است.

تل‌آویو به محاصره دریایی درآمده است
کد خبر: 645214
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۹ ۱۵:۱۷:۴۸

منابع وابسته به رژیم صهیونیستی به محاصره دریایی این رژیم از سوی ارتش یمن اذعان کردند.

به گزارش مهر به نقل از  شهاب، منابع وابسته به رژیم صهیونیستی به محاصره دریایی این رژیم از سوی ارتش یمن اذعان کردند.

رسانه صهیونیستی هاآرتص فاش کرد: هیچ محموله ای از دریا از دو هفته قبل از سمت دریا به اسراییل نرسیده است.

این رسانه اذعان کرد: این وضعیت طی هفته های آتی هم ادامه خواهد داشت.

پس از سلسله عملیات نظامی یمن علیه کشتی‌های دشمن صهیونیستی، نیروهای مسلح یمن با تهدید به هدف قرار دادن هر کشتی ای که به سمت بنادر رژیم موقت صهیونیستی حرکت می‌کند، دامنه تحریم‌ها و ممنوعیت‌های دریایی را گسترش داده و معادله جدیدی بر مبنای غذا و دارو در برابر عبور کشتی ها ایجاد شده است.

دشمن صهیونیستی در پاسخ به این معادله با بحران گزینه‌ها مواجه است و معتقد است، هر اقدام واکنشی به نفع صنعا خواهد بود. هرگونه واکنش آمریکا یا رژیم صهیونیستی در دریای سرخ آنجا را به کانون درگیری تبدیل می کند که نه تنها کشتیرانی این رژیم را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه پیامدهایش به همه کشورهای جهان گسترش می یابد، زیرا باب المندب شریان حیاتی انرژی جهان است و روزانه ۶.۲ میلیون بشکه نفت و ۱۰ درصد تجارت نفتی جهان از این مسیر عبور می کند. در سطح جهانی هرگونه تنش یا درگیری نظامی در این منطقه، کشورهای غربی را در آستانه زمستان وارد بحران انرژی فاجعه بار خواهد کرد. هرگونه پاسخی از سوی پایگاه های آمریکایی در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس تهدیدی برای منابع انرژی خواهد بود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها