کد خبر: 642605
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۳:۳۵:۰۰
| |

واشینگتن پست:

ده هزار آمریکایی بعد از فراخوان ارتش اسرائیل برای جنگ غزه به تل‌آویو رفتند

روزنامه «واشینگتن‌پست» به نقل از یک مقام صهیونیست نوشت: حدود ۱۰ هزار آمریکایی بعد از فراخوان ارتش اسرائیل برای حضور در جنگ، به عنوان بخشی از فراخوان ۳۶۰ هزار نیروی ذخیره، به ارتش پیوستند.

ده هزار آمریکایی بعد از فراخوان ارتش اسرائیل برای جنگ غزه به تل‌آویو رفتند
کد خبر: 642605
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۳:۳۵:۰۰

روزنامه «واشنگتن‌پست»  گزارش داد که بعد از عملیات غافلگیرانه «طوفان الاقصی» علیه رژیم موقت صهیونیستی، هزاران نفر از آمریکایی‌های یهودی برای کمک به جنگ جنایتکارانه علیه نوار غزه به ارتش این رژیم ملحق شدند.

به گزارش فارس، در این گزارش ضمن اشاره به تلفات سنگین رژیم صهیونیستی در جریان طوفان الاقصی، آمده است: «هزاران آمریکایی مرتبط با ارتش اسرائیل در جنگ انتقام‌جویانه خشن علیه غزه حضور داشتند. هفته‌ها بمباران هوایی و تهاجم زمینی متعاقب آن، باعث کشته‌شدن هزاران کودک و غیرنظامیان فلسطینی در نوار [غزه] شد».

این روزنامه با اشاره به ویرانی کامل محله‌ها و مناطق در نوار غزه، فلج‌شدن بیمارستان‌ها و نایاب شدن آب و غذا، به نقل از یک مقام صهیونیست نوشت: «حدود ۱۰ هزار آمریکایی بعد از فراخوان ارتش اسرائیل برای حضور در جنگ، به عنوان بخشی از فراخوان ۳۶۰ هزار نیروی ذخیره، به ارتش پیوستند».

به گفته وزارت خارجه آمریکا، حداقل ۸ تبعه این کشور در جریان حضور در ارتش رژیم صهیونیستی و جنگ علیه نوار غزه، کشته شدند.

واشنگتن‌پست در ادامه به نقل از یک زن یهودی آمریکایی که برادرش هزاران کیلومتر دورتر از نیویورک در ارتش رژیم تروریست صهیونیستی حاضر شده و به نوار غزه حمله می‌کرد، نوشت که او نگران است کابینه تل‌آویو از عملیات حماس به‌عنوان بهانه‌ای برای «توجیه حملات شدید به مردم فلسطین یا حتی جرائم جنگی» استفاده کند.

این روزنامه سپس تعجیل و هجوم آمریکایی‌ها برای جنگیدن در ارتش رژیم کودک‌کُش صهیونیستی علیه نوار غزه را به روزهای ابتدایی عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین و درخواست رژیم کی‌یف از آمریکایی‌ها و دیگر خارجی‌ها برای کمک به این کشور تشبیه کرد.

واشنگتن‌پست اما درباره تفاوت‌های این دو مسئله توضیح داد: «در این مورد، بیشتر آمریکایی‌هایی که به جنگ [غزه] پیوستند، قبلا در ارتش اسرائیل خدمت کرده یا هنوز نیروی ذخیره هستند. اساساً حدود ۱۲۰۰ آمریکایی سال قبل در ارتش اسرائیل خدمت کردند».

در ادامه این مطلب درباره یک آمریکایی‌های یهودی نوشته شده که با خوشحالی برای کشتار مردم غزه به ارتش رژیم صهیونیستی بازگشتند، خواستار باقی‌ماندن در خدمت نظامی برای جنگ با فلسطینی‌ها شده یا حتی برخی تا ده سال دیگر داوطلبانه خود را به‌عنوان نیروی ذخیره ثبت نام کردند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها