کد خبر: 589777
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۲۱:۳۵:۵۸
| |

ادعای طالبان درباره محموله سوخت ایران؛ بی‌کیفیت بود پس فرستادیم!

طالبان مدعی شد تانکرهای حامل سوخت بی‌کیفیت را که از ایران وارد افغانستان شده بودند، دوباره به این کشور بازگردانده است.

ادعای طالبان درباره محموله سوخت ایران؛ بی‌کیفیت بود پس فرستادیم!
کد خبر: 589777
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۲۱:۳۵:۵۸

دولت موقت طالبان در افغانستان مدعی شده است که ۲۶ تانکر حامل سوخت بی‌کیفیت را که از ایران وارد افغانستان شده بودند، به ایران پس فرستاده است.

به گزارش برترین‌ها، به نقل از یورونیوز، امارت اسلامی با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد که این تانکر‌ها حامل سوخت گازوئیل بودند و پس از بررسی کیفی محموله آنها، از دریافت مجوز اداره ملی استاندارد افغانستان محروم و از ولایت نیمروز به ایران باز گردانده شدند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که نتیجه تست‌های آزمایشگاهی انجام شده روی نمونه‌هایی از محموله سوخت یاد شده، غیراستاندارد بودن آن را تایید کرد.

رسانه‌های محلی افغانستان مدعی شده‌اند که این نخستین بار نیست که تانکرهایی حامل سوخت‌های «بی‌کیفیت» از سوی ایران به این کشور روانه و به دلیل مشابه بازگردانده می‌شوند.

اداره ملی استاندارد افغانستان نیز به تازگی تلاش‌ها برای جلوگیری از واردات سوخت با کیفیت پایین به این کشور را افزایش داده است.

خبرگزاری صدای افغان در گزارشی ضمن پوشش این خبر یادآور شده که مقامات امارت اسلامی برای کاهش وابستگی، به دنبال تولید نفت در داخل کشور هستند.

بنا به این گزارش، در همین راستا کار استخراج نفت و گاز از معدنی موسوم به «قاشقری» واقع در ولایت سرپل که گفته می‌شود ظرفیت استخراج ۷۸ میلیون بشکه نفت را دارد، از حدود سه ماه پیش آغاز شده است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها