به‌زودی هیاتی از آژانس برای ادامه مذاکرات به ایران سفر می‌کند
کد خبر: 582355
۱۴۰۱/۰۸/۲۳ ۱۱:۳۹:۴۴

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه:

به‌زودی هیاتی از آژانس برای ادامه مذاکرات به ایران سفر می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه با تایید سفره هیاتی از ایران برای دیدار با مقامات آژانس در هفته گذشته گفت: در چارچوب رایزنی‌هایی که انجام شده است قرار است در آینده ای نزدیک نیز هیاتی از آژانس برای ادامه مذاکرات به ایران سفر کند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در ابتدای نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در  قطر گفت: برای تیم ملی فوتبال ایران آرزوی موفقیت و بهترین‌ها را داریم و امیدواریم نتایج درخشانی را کسب کند . برای ما تیم ملی جمهوری اسلامی ایران مهم است؛ چرا که پرچم ما در قطر است  . امیدوارم مردان جوان ایران در مستطیل سبز با بازی‌های خوب‌شان در قطر دل مردم ایران را شاد کنند .

به گزارش ایسنا، این دیپلمات عالی رتبه کشورمان ادامه داد:  سفارت ایران در قطر نیز در این زمینه فعال است و  کمیته‌ای خاص در آنجا مستقر شده است.

وی همچنین گفت : در راستای ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی که برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال به  قطر سفر می‌کنند کمیته کنسولی در  سفارت ایران در قطر مستقر شده است و به شهروندان خدمات کنسولی لازم را ارائه می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تایید سفره هیاتی از ایران برای دیدار با مقامات آژانس در هفته گذشته گفت:  در چارچوب رایزنی‌هایی که انجام شده است قرار است در آینده ای نزدیک نیز هیاتی از آژانس برای ادامه مذاکرات به ایران سفر کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با تلاش آمریکا و تروئیکای اروپایی برای تصویب قطعنامه علیه ایران در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت : به رغم تعامل نزدیک و مستمر ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متاسفانه  شاهد رفتار عجولانه و غیر سازنده آمریکا و تروئیکای اروپایی هستیم. آنها مجدداً در تلاش هستند که از آژانس استفاده سیاسی کنند و آن را محملی برای فشار سیاسی به ایران قرار دهند و این جای تاسف دارد ، در حالی که مذاکرات فنی و تکنیکی بین ایران و آژانس ادامه دارد ما با رویکرد سیاسی این کشورها  مواجه هستیم.

وی تاکید کرد : اقدام به صدور قطعنامه در شورای حکام هیچ کمکی به حل و فصل امور فنی و پادمانی ایران نمی کند و صرفاً روند  کارهای فنی را با اختلال ایجاد می کند و ما مخالف این  روند هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید مجدد مبنی بر اینکه ما در جنگ اوکراین در یک طرف جنگ نیستیم و در هیچ‌ ائتلاف نظامی حضور  نداریم، تصریح کرد: همکاری‌های دفاعی میان ایران و روسیه به پیش از شروع جنگ اوکراین باز می‌گردد و این همکاری های دفاعی در چارچوب روابط دوجانبه و مبتنی بر مسیرهای مشخص و قانونی است.

این خبر تکمیل می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی