محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده ایران:

هر چه توافق دیرتر شود، مشکلات اروپا در زمستان بیشتر می‌شود

مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی بی طرف نیستند بلکه هم پیمان آمریکا هستند تاکید کرد که هر چقدر توافق هسته ای به تاخیر بیفتد مشکلات کشورهای اروپایی نیز بیشتر خواهد شد.

هر چه توافق دیرتر شود، مشکلات اروپا در زمستان بیشتر می‌شود
کد خبر: 573504
|
۱۴۰۱/۰۶/۲۰ ۰۸:۴۳:۱۶

محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: تروئیکای اروپا و واشنگتن می دانند که برنامه هسته ای ایران مسالمت آمیز است. ایران خواهان رسیدن به توافقی است که منافعش را حفظ کند.

    بیشتر بخوانید

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی مرندی با المیادین را در ادامه می خوانید:

*ما نمی‌توانیم به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها اعتماد کنیم و سه کشور اروپایی بی طرف نیستند بلکه هم پیمان آمریکا هستند و نباید فریب پروپاگاندا را بخوریم.روشن است که تروئیکای اروپایی خواهان بسته شدن پرونده تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست. رئیس آژانس در صف اروپایی ها و آمریکایی‌هاست و از آن ها پیروی می کند.

*یک مسئول اروپایی در مذاکرات گفت که خواسته های ایران برحق است اما آمریکایی ها تعلل می کنند. ایران آماده امضای توافق است و بدانید که اروپایی ها با توجه به نیازشان به گاز، به توافق هسته‌ای بیشتر نیاز دارند. ایران نفت ‌و گاز خود را می فروشد و توان دستیابی به منابع مالی را دارد.

*هر چقدر توافق به تاخیر بیفتد مشکلات اروپا که با نزدیک شدن فصل زمستان به گاز نیاز دارد، زیادتر خواهد شد.بایدن ضعیف است و قبل از انتخابات میان دوره ای از مشکلات داخلی و اقتصادی رنج می برد.

*ایرانی ها از اروپایی ها و آمریکایی ها انتظار دارند که موضع‌شان را تغییر دهند. اروپایی ها مشکلی با رسیدن به توافق ندارند اما مشکل اصلی بایدن ضعیف است.

 • احمد ارسالی در
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  حق آنها (اروپاییان ) است که تمام وجودشان در اختیار آمریکای خبیث است از سرما بمیرند!!!!

  • دادا ارسالی در
   سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

   اقای مرندی شما بفکر زمستان غربی ها و اروپائی ها مباش سوخت انان را روسیه تامین خواهد کرد نیازی به شما نیست اگه عرضه دارید به فکر مشگلات معیشتی که به ملت به بار اوردید حل و فصل بکنید روسیه به زودی سوخت انهارا خواهد داد این خط و این هم نشون

  • دادا ارسالی در
   سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

   اقای مرندی شما دارید ملت ایران را غول میزنید چرا دست بردار دروغهایتان نیستید چرا حکومت را با دروغ شروع وبادروغ به پایان میرسانید ان روحانی و این هم رئیسی با دارو دسته اش و توجه نکردید دروغهایتان خیلی زود برملا میشه ولی شما ها خجالت سرتان نمیشه

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  مردم اروپا باید بریزند تو خیابان و از حاکمین خودشان بخواهند که توضیح دهند چرا با حمایت خودشان از زلنسکی رقاصه ، مردم کشور خودشان را با زحمت و سختی مواجه کردند. تا زمستان سخت شروع نشده باید تظاهرات را آغاز کنند.

 • بهنام ارسالی در
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  والا ما گاز برای خودمان نداریم حالا بخواهیم بفروشیم تازه اونم اگه بتونیم چطوری به اروپا برسه؟؟؟در ضمن عربستان و کشو.رهای خلیج فارس دنبال اینه هستند که باج سنگینی بگیرند و تولید نفت خود را بالا ببرند اخر این قضیه جز مردم ضرر میکنن ثمره دیگری ندارد

 • شهلا ارسالی در
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  این چرت و پرت ها چیه که مرندی میگه مگه ما زیرساختار صادرات گاز به اروپا یا آمریکا رو داریم ؟ بنظرم بهتره یکی اینو حالی که ما اساسا خیلی وقت از از مارکت جهانی کنار گذاشته شدیم و رقبا جای ما را گرفته اند این مطلب رو یک بچه دبستانی هم میدونه تعجب میکنم که ایشون چرا به این مسائل توجه نداره ما خودمون تو زمستون با قطع گاز مواجه هستیم گاها حتی گاز خیلی از شرکت ها و تولیدکننده ها را در زمستان قطع می کنند تا مجبور نشوند گاز خانگی را قطع کنند حالا ایشان هر جا که میشینه همین یک جمله را (مشکلات اروپا در زمستان بیشتر می‌شود) را تکرار می کند ظاهرا ایشان سوزنشان گیر کرده و خبرها را نمیخوانند بایدن اعلام کرد که هرگز اروپا را تنها نخواهند گذاشت

  • ناشناس ارسالی در
   یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

   بر اساس همین توهم هاست که کشور را به لبه پرتگاه بردند.

 • Kamal ارسالی در
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  آقای مرندی به این توهم گرفتار شده است که علی آباد هم برای خودش شهریست , آمریکا و اروپا اگر میخواستند به دلیل نزدیک شدن زمستان تسلیم ایران شوند قبل از ایران تسلیم روسیه می شدند که حجم صادرات نفت و گاز آن به اروپا هزاران برابر بیشتر از ایران است .

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  بابک جان ببم
  ببین داری باز خاک بازی می‌کنی همین خاک بازی کردی مشروط شدی دانشکده پزشکی بابات امد بردت
  نکن ببم

 • ناشناس ارسالی در
  دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

  آقای مرندی توهم دائی جان ناپلئونی دارن.
  دوست عزیز جناب دکتر مرندی ایران هیچگونه زیر ساختی جهت عرضه گاز به اروپا ندارد؛ در ایده آل ترین شرایط تا 5سال هم امکان لوله کشی به اروپا میسر نیست.
  سالهاست ایرانیان خودشان در زمستان گاز ندارند و مازوت می سوزانند ، تمامی دستگاههای استخراج گاز فرسوده شده و یا قطعه یدکی موجود ندارد.
  با توهم اینکه اروپا گاز نخواهد داشت و به برجام رئیسی تن درخواهد داد کشور را ویران کردند

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها