کد خبر: 657599
|
۱۴۰۳/۰۱/۳۰ ۱۳:۱۵:۳۹
| |

برای اولین حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ چقدر باید پرداخت شود؟+جدول

کارگران حداقل بگیر محروم از مزایا اندکی بیش از 7میلیون تومان دریافتی دارند و کارگران باسابقه، مدیران و متخصصان حوزه کارگری می‌توانند بنا به وضعیت اشتغال، تأهل، تعداد فرزند، سابقه اشتغال، سختی کار، مزد رتبه، فوق‌العاده‌های خاص و... تا 7برابر حداقل مزد یعنی حدود 50میلیون تومان مزد بگیرند.

برای اولین حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ چقدر باید پرداخت شود؟+جدول
کد خبر: 657599
|
۱۴۰۳/۰۱/۳۰ ۱۳:۱۵:۳۹

دامنه مزد قانونی کارگران در سال‌جاری از 7تا 50میلیون تومان تعیین شده است و کارگران بنا به وضعیت شغلی و خانوادگی، مشمول دریافت ارقام بالاتری به‌عنوان مزد مبنا و حداقل مزد خواهند بود.

به گزارش همشهری، کارگران حداقل بگیر محروم از مزایا اندکی بیش از 7میلیون تومان دریافتی دارند و کارگران باسابقه، مدیران و متخصصان حوزه کارگری می‌توانند بنا به وضعیت اشتغال، تأهل، تعداد فرزند، سابقه اشتغال، سختی کار، مزد رتبه، فوق‌العاده‌های خاص و... تا 7برابر حداقل مزد یعنی حدود 50میلیون تومان مزد بگیرند. البته در بخش خصوصی، امکان پرداخت بیش از این رقم نیز وجود دارد و کارفرمایان این بخش باید ضمن اجرای مصوبه دستمزد نسبت به افزایش مزد و مزایا در قالب پیمان‌های دسته‌جمعی پس از تأیید وزارت کار اقدام کنند؛ اما سقف پرداختی به کارگران مشمول قانون کار شاغل در مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های غیردولتی وابسته به صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی نمی‌تواند بیش از ۵۰میلیون تومان باشد.

حقوق کارگران

حقوق

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها