کد خبر: 656882
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۴ ۱۲:۵۳:۴۸
| |

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

بانک مرکزی می‌گوید ما به نرخ آزاد ارز کاری نداریم؛ در صورتی که نرخ آزاد ارز با بانک مرکزی کار دارد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: متاسفانه استدلال بانک مرکزی این است که وقتی ارز کالاهای اساسی با نرخ 28500 تومان تامین می‌شود، نباید شاهد افزایش قیمت در بازار باشیم در صورتی که چنین موضوعی امکان پذیر نیست. بانک مرکزی می‌گوید ما به نرخ آزاد ارز کاری نداریم در صورتی نرخ آزاد با بانک مرکزی کار دارد.

بانک مرکزی می‌گوید ما به نرخ آزاد ارز کاری نداریم؛ در صورتی که نرخ آزاد ارز با بانک مرکزی کار دارد
کد خبر: 656882
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۴ ۱۲:۵۳:۴۸

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: درحال حاضر دو نوع تقاضا برای ارز و سکه وجود دارد که شامل تقاضای عادی و سفته بازی می‌شود. در شرایطی که نرخ تورم بالا باشد و مردم نگران حفظ قدرت خرید خود باشند، طبیعی است که تقاضای آن‌ها برای ارز، سکه، طلا، خودرو و ... افزایش پیدا می‌کند

به گزارش خبرگزاری دانشجو، وی افزود: وقتی که نرخ تورم در طول سال‌های گذشته بالای 40 درصد بوده است، نباید انتظار داشت که نقدینگی خود را به جای ارز و سکه در سیستم بانکی قرار دهند تا با نرخ 23 درصد سود بگیرند

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: متاسفانه استدلال بانک مرکزی این است که وقتی ارز کالاهای اساسی با نرخ 28500 تومان تامین می‌شود، نباید شاهد افزایش قیمت در بازار باشیم در صورتی که چنین موضوعی امکان پذیر نیست. بانک مرکزی می‌گوید ما به نرخ آزاد ارز کاری نداریم در صورتی نرخ آزاد با بانک مرکزی کار دارد.

قادری افزود: وقتی نقدینگی کشور از بانک‌ها خارج شود و به سمت ارز و سکه برود، دیگر منابع در اختیار تولید قرار نمی‌گیرد؛ لذا در این شرایط راهی جز این نداریم که مردم را در پروژه‌های مهم وزارت نفت، وزارت راه و دیگر وزارتخانه‌‌ها مشارکت دهیم. درواقع نقدینگی باید به سمت پروژه‌‌هایی برود که کف سود را برای مردم تامین کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها