کد خبر: 646909
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۲۲:۰۰:۱۰
| |

توصیه یک روزنامه به دولت: اگر قیمت بنزین را امسال افزایش دهید بهتر از سال آینده است

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اگر افزایش قیمت بنزین که امری گریزناپذیر است امسال انجام شود بسیار بهتر از سال بعد است؛ زیرا امسال انتظارات تورمی پایین است و افزایش قابل توجه بنزین نمی‌تواند اثرات تورمی شدیدی داشته باشد.

توصیه یک روزنامه به دولت: اگر قیمت بنزین را امسال افزایش دهید بهتر از سال آینده است
کد خبر: 646909
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۲۲:۰۰:۱۰

روزنامه دنیای اقتصاد تاکید کرده که اگر افزایش قیمت بنزین امسال انجام گیرد بهتر از سال آینده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، آنچه تصمیم‌گیری را برای مسوولان دشوار کرده، تثبیت قیمت در طول زمان است. اگر مسوولان افزایش قیمت جزئی در هر سال را اجرا می‌کردند، تابوی ثبات قیمت بنزین در ذهن‌ها شکسته می‌شد. اگرچه افزایش جزئی نمی‌توانست مشکل مصرف بی‌رویه را مهار کند، اما جامعه را به ثابت نبودن قیمت بنزین عادت می‌داد.

این روزنامه افزوده است: اگر افزایش قیمت بنزین که امری گریزناپذیر است امسال انجام شود بسیار بهتر از سال بعد است؛ زیرا امسال انتظارات تورمی پایین است و افزایش قابل توجه بنزین نمی‌تواند اثرات تورمی شدیدی داشته باشد؛ اما این نگرانی هست که سال بعد انتظارات تورمی بالاتر باشد و افزایش قیمت بنزین حتی به مقدار متوسط یا کم انتظارات تورمی را با شدت بیشتری بالا ببرد. حتی اگر دولت جسارت افزایش قیمت بنزین به اندازه زیاد در سال جاری را ندارد، بهتر است افزایش جزئی را اجرا کند تا فضای ذهنی برای افزایش بعدی در سال بعد ایجاد شود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها