کد خبر: 531510

رئیس انجمن صنفی گاوداران:

تولیدکنندگان لبنیات بعد از ارز ۴۲۰۰ تومانی باید زنجیره ای اداره شوند

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: تولیدکنندگان برای اینکه کمترین آسیب را از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده های دامی داشته باشند باید به صورت زنجیره‌ای اداره شوند تا هزینه‌های تولید آنها کاهش یابد و محصولات لبنی به قیمت پایین تری به دست مردم برسد.

سید احمد مقدسی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران  اظهار داشت: بر اساس برآوردی که اخیرا انجام شده است بعد از برداشته شدن ارز 4200 تومانی نهاده های دامی، در بخش تولید شیر خام 59 درصد اثرگذاری دارد البته این عدد بسته به تغییر نرخ ارز نیمایی متغیر است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: با این کار دولت یارانه ارز 4200 تومانی را جا به جا کند به جای حمایت از  بخش تولید به بخش مصرف کننده تغییر می‌دهد تا مصرف کننده توان خرید محصولات لبنی به قیمت واقعی را داشته باشد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ادامه داد: حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی اقدامی درست است اما نیازمند اقدامات کارشناسی شده است؛ این جراحی اقتصادی باید در مقطعی انجام شود اما باید مراقب بود که کمترین آسیب را به مصرف کننده و تولید وارد کند.

وی در واکنش به اینکه چقدر از دامداران ما زنجیره هستند تا در این شرایط بتوانند هزینه های خود را به حداقل برسانند، تصریح کرد: داشتن زنجیره های تولید برای تولید شیر خام و لبنیات اقدامی درست و کارشناسی شده است اما اکنون که تولید کنندگان ما زنجیره ای نیستند باید از آنها حمایت کرد، در غیر این صورت از بین می روند.

مقدسی اظهار داشت: تولید کنندگان در آینده و برای اینکه کمترین آسیب را از حذف ارز 4200 تومانی نهاده های دامی داشته باشند باید به صورت زنجیره ای اداره شوند تا هزینه های تولید آنها کاهش یابد و محصولات لبنی به قیمت پایین تری به دست مردم برسد.

وی گفت: در انجمن گاوداران صنایع تبدیلی نیز برای جذب شیر ایجاد شده است که خامه، کره و شیرخشک تولید می کند اما این ظرفیت پاسخگوی جذب شیر خام نیست و روزانه می تواند تنها 500 تن شیر جذب کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی