کد خبر: 657941
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۳ ۱۲:۴۰:۳۲
| |

هشدار برای تابستانی داغ در سال ۲۰۲۴

گزارش فرانس ۲۴ در مورد بروز گرمای وحشتناک در تابستان ۲۰۲۴ هشدار داده و آن را به عنوان بزرگ‌ترین تهدید مرتبط با آب‌وهوا برای اروپا دانسته است.

هشدار برای تابستانی داغ در سال ۲۰۲۴
کد خبر: 657941
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۳ ۱۲:۴۰:۳۲

 دو ناظر برجسته آب و هوا امروز دوشنبه گفتند: اروپا در سال ۲۰۲۳ تعداد روزهای با «فشار گرمایی شدید» را متحمل شد که هشدارها برای بروز گرمای طاقت فرسا در تابستان جاری را افزایش داده است.

به گزارش شفقنا به نقل از فرانس ۲۴، سرویس تغییرات آب و هوایی کوپرنیک اتحادیه اروپا و سازمان جهانی هواشناسی سازمان ملل (WMO) در گزارش مشترک اعلام کردند: اروپا شاهد موج‌های گرمای سوزان و همچنین سیل‌های فاجعه‌بار، خشکسالی‌های شیدد، طوفان‌های بزرگ و آتش‌سوزی‌های جنگلی در سال ۲۰۲۳ بود که این بلایا میلیاردها دلار خسارت وارد کرده و بیش از دو میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است.

این گزارش در مورد بروز گرمای وحشتناک در تابستان ۲۰۲۴ هشدار داده و آن را به عنوان بزرگ‌ترین تهدید مرتبط با آب‌وهوا برای اروپا دانسته است.

برای این مطالعه، کوپرنیک و سازمان ملل از شاخص جهانی آب و هوای گرمایی استفاده کردند که تأثیر محیط را بر بدن انسان اندازه گیری می کند. استرس گرمایی شدید «معادل دمایی بیش از ۴۶ درجه سانتیگراد» است، در این مرحله لازم است اقدامات لازم برای جلوگیری از خطرات سلامتی مانند گرمازدگی انجام شود./

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها