کد خبر: 589623
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۰۸:۱۵:۲۵
| |

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران:

هیچگونه منع قانونی برای انتشار اسامی دراختیار گیرندگان املاک شهرداری وجود ندارد

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که هیچگونه منع قانونی برای انتشار اسامی دراختیار گیرندگان املاک شهرداری وجود ندارد، گفت: طبق مصوبات قبلی، شهرداری باید فهرست املاکی را که اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دارد، به همراه اسامی این اشخاص، در سامانه شفافیت منتشر کند.

هیچگونه منع قانونی برای انتشار اسامی دراختیار گیرندگان املاک شهرداری وجود ندارد
کد خبر: 589623
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۰۸:۱۵:۲۵

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: نه تنها به هیچ وجه منع قانونی برای انتشار اسامی دراختیارگیرندگان املاک شهرداری وجود ندارد، بلکه طبق مصوبات قبلی شورای شهر، شهرداری تهران باید فهرست املاکی را که اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دارد، به همراه اسامی این اشخاص، در سامانه شفافیت منتشر کند. 

به گزارش ایلنا، وی افزود: بعد از گزارشی که رئیس سازمان بازرسی شهرداری در صحن شورای شهر درباره بازپس‌گیری املاک ارائه داد، شخصا نامه‌ای به شهرداری تهران ارسال کردم و فهرست املاک شهرداری را که در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دارد، از شهرداری تهران درخواست کردم. البته هنوز پاسخی به این نامه داده نشده است، اما امیدوارم این پاسخ داده شود. در صورت ارائه فهرست این املاک توسط شهرداری به اینجانب، این فهرست را بدون هیچ محدودیتی در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد. 

امانی با بیان این که شهرداری نباید بدون مصوبه شورا املاک خود را در اختیار افراد و نهادهای مختلف بگذارد، عنوان کرد: در دوره قبلی شورای شهر، مصوبه ای به تصویب رسید که در آن، به شهرداری اجازه داده شده بود که ۸۵ مورد از املاک را در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی بگذارد. در پیوست این مصوبه، فهرست املاک، متراژ و کاربری آنها و نام افراد و موسساتی که این املاک را در اختیار قرار گرفته اند، موجود است و این فهرست در حال حاضر در دسترس اعضای شورای شهر تهران قرار دارد. 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری برای هر ملکی که بخواهد در اختیار شخص یا نهادی بگذارد، باید از شورای شهر مصوبه بگیرد، اما متاسفانه در دوره های قبلی، شهرداری برخی املاک را برخلاف موضوع ۸۵ ملک ذکرشده، بدون مصوبه شورا به افراد مختلف واگذار کرده بود و مدیریت شهری فعلی به دنبال بازپس‌گیری این املاک است. همچنین از ابتدای دوره جدید مدیریت شهری تا امروز، شهرداری هیچ درخواستی به شورای شهر برای موافقت با واگذاری املاک ارائه نداده، اما هنوز فهرست دراختیارگیرندگان املاک شهرداری را نیز به شورای شهر تحویل نداده است. 

وی در ادامه تاکید کرد: فهرست املاک شهرداری تهران که در اختیار افراد و نهادهای مختلف قرار دارد، موضوع محرمانه ای نیست که شهرداری نخواهد آن را به صورت کامل در اختیار اعضای شورا قرار دهد؛ آن هم در شرایطی که در دو مصوبه شورای شهر، یکی مربوط به تکالیف شهرداری درباره انتشار موارد مختلف در سامانه شفافیت و یکی هم درباره تعیین تکلیف املاک شهرداری تهران، شهرداری ملزم به انتشار عمومی فهرست املاک خود و اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی دراختیارگیرنده این املاک شده است. 

امانی تاکید کرد: املاکی که اکنون به صورت غیرقانونی در اختیار افراد و نهادهای مختلف قرار دارد و شهرداری اخیرا ۱۰۱ مورد از آنها را پس گرفته است، ربطی به پرونده موسوم به املاک نجومی ندارد، بلکه مربوط به املاکی است که مدیریت شهری برای واگذاری آنها مصوبه ای از شورای شهر دریافت نکرده و عمدتا آنها را براساس مصوبه هیات مدیره سازمان املاک شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار کرده است. 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در دوره پنجم شورای شهر، مصوبه ای به تصویب رسید مبنی بر این که اولا شهرداری حق ندارد از این به بعد ملکی را بدون مصوبه شورا به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار کند و ثانیا باید فهرست املاکی که پیش از این با مصوبه سازمان املاک یا سایر نهادهای زیرمجموعه شهرداری واگذار شده بود، تهیه شود و به تایید شورا برسد. اما هنوز فهرستی از این املاک به شورا ارائه نشده است، ولی با این حال، شهرداری به دنبال پس گرفتن املاکی است که در گذشته، بدون مصوبه شورا به افراد و نهادهای مختلف واگذار شده بود

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها