کد خبر: 522170

برزیل به عنوان چهارمین تیم به جام‌جهانی 2020 قطر رفت

تیم فوتبال برزیل با شکست کلمبیا صعود خود به جام جهانی 2022 قطر را قطعی کرد.

اعتمادآنلاین| تیم فوتبال برزیل با شکست کلمبیا صعود خود به جام جهانی 2022 قطر را قطعی کرد.

به گزارش ایرنا، مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آمریکای جنوبی با برگزاری چهار بازی از هفته سیزدهم پیگیری شد که در مهمترین مسابقه برزیل با یک گل از سد کلمبیا گذشت.

شاگردان تیته که برای قطعی کردن صعود به پیروزی نیاز داشتند، موفق شدند با تک گل لوکاس پاکتا در دقیقه 72 که از روی پاس نیمار به دست آمد به یک برد دیگر دست پیدا کنند و با 34 امتیاز صعود خود به جام جهانی را مسجل کنند. پیش از این تیم‌های قطر (میزبان جام جهانی)، آلمان و دانمارک حضور خود در بزرگترین رویداد جهانی را قطعی کرده بودند.

کلمبیا با این باخت 16 امتیازی باقی ماند و در رده پنجم جای گرفت.

در دیگر بازی‌ها تیم اکوادور با تک گل پیرو هینکاپیا در دقیقه 41 از سد ونزوئلا گذشت و با 20 امتیاز در رده سوم قرار گرفت. ونزوئلا هم با همان هفت امتیاز در رده دهم جای گرفت.

پاراگوئه و شیلی نیز برگزارکننده یک بازی مهم دیگر بودند که در پایان تیم میهمان با یک گل پیروزی را به به نام خود ثبت کرد. آنتونی سیلوا در دقیقه 56 گل به خودی زد تا شیلی با این سه امتیاز ارزشمند 16 امتیازی شود و به رده چهارم صعود کند. پاراگوئه هم با 12 امتیاز به رده هشتم سقوط کرد.

پرو دیگر برنده بامداد امروز (جمعه) بود. این تیم موفق شد با سه گل جانلوکا لاپادولا (9)، کریستین کوئوا (31) و سرجیو پنیا (39) از سد بولیوی بگذرد و با 14 امتیاز در رده هفتم قرار بگیرد. بولیوی با 12 امتیاز در رده نهم قرار دارد.

اروگوئه و آرژانتین، بامداد شنبه از ساعت 2:30 دقیقه به وقت تهران آخرین بازی باقیمانده این هفته را برگزار می‌کنند.

در منطقه آمریکای جنوبی چهار تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند و تیم پنجم باید در مرحله پلی‌آف با نماینده قاره آسیا پیکار داشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی