کد خبر: 484176

رکابزنان مدعی المپیک 4 نفر شدند / گنج‌خانلو  از لیست گزینه‌ها خارج شد

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری اعلام کرد که رکابزن المپیکی ایران از بین چهار گزینه انتخاب می شود و محمد گنج خانلو با توجه به تخصصش در بین گزینه ها نیست. 

اعتمادآنلاین| محمود پراش درباره حذف حمید پورهاشمی از اردوی تیم ملی دوچرخه سواری به علت غلظت خون بالا بیان کرد: در مورد این مسئله من نمی‌توانم صحبت کنم و باید با پزشک فدراسیون صحبت کنید و او در جریان است.

به گزارش ایسنا، پراش در مورد اینکه پورهاشمی مدعی شده است که یک نفر در اردوی تیم ملی از دادن تست ادرار امتناع کرده است اما همچنان در اردو است، گفت : نادو باید در این مورد پاسخ بدهد چون اگر کسی تخلف کرده باشد، نادو گزارش می‌دهد و برخورد می کند و من در این مورد هم نمی توانم اظهار نظری داشته باشم.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری در مورد اینکه تعداد رکابزنان دعوت شده به اردوی تیم ملی جهت انتخاب ورزشکار المپیکی به شش نفر کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: نفراتی که وضعیت بهتری داشتند را به اردو دعوت کردیم. از آنجایی که قهرمانی آسیا تایلند را هم پیش رو داریم علی اصغر موسی زاده که بهترین نفر زیر 23 سال است و محمد گنج خانلو را برای قهرمانی آسیا به اردو دعوت کردیم. بقیه نفرات هم، کسانی هستند که در مسیرهای سربالایی تخصص دارند. البته سعید صفرزاده هم جزو کسانی است که تخصصش مسیرهای سر بالایی است اما اردوی قبلی را به علت ابتلا به کرونا ترک کرد و ما تصمیم گرفتیم که در اردوی جدید او را دعوت کنیم تا فرصت دیگری به او داده باشیم.

پراش در پاسخ به این پرسش که با این شرایط گنج خانلو قرار نیست جزو گزینه‌های اعزامی به المپیک باشد و در مورد اعتراض احتمالی او به این مسئله، تصریح کرد: مسیر المپیک سربالایی سنگینی دارد و تخصص گنج خانلو در مسیرهای دیگر است. نفرات دیگر هم در مسیرهای سربالایی نتیجه بهتری نسبت به او گرفتند. بنابراین ما هم باید کسی را اعزام کنیم که در مسیر سر بالا نتیجه بهتری برای ما بگیرد. خودش هم از این مسئله مطلع است و ما از توانایی گنج خانلو در مسابقات قهرمانی آسیا پیست و جاده استفاده می‌کنیم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه یعنی رکابزن المپیکی ایران از بین چهار نفر دیگر (میر صمد پورسیدی، سعید صفرزاده، بهنام آرین و امیر حسین جمشیدیان) انتخاب خواهد شد، گفت: بله همین طور است و این نفرات در مسیرهای سربالایی تخصص دارند.

پراش در مورد اعزام رکابزنان مدعی المپیک به مسابقات خارجی نیز گفت: طبق برنامه ای که ما داریم مسابقات از هفته اول خرداد آغاز می شود. ما به دنبال این هستیم که بتوانیم دعوتنامه های بیشتری بگیریم تا وقتی که به اروپا می‌رویم، بتوانیم در مسابقات زیادی حضور داشته باشیم. همچنین در تیر ماه هم تورهای ترکیه را مدنظر قرار داده ایم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی