کد خبر: 247675

داورزنی:

روسای هیئت‌های ورزشی استان‌ها نباید بازنشسته باشند

داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: رئیس هیئت ورزشی یک استان بودن شغل نیست و شامل قضیه دوشغله‌ها نمی‌شود اما رئیس هیئت نمی‌تواند بازنشسته باشد.

اعتمادآنلاین| معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌ها با وزیر ورزش اظهار داشت: گزارش سفرهای برون مرزی حتماً با کمترین فاصله زمانی بعد از هر سفری باید ارائه شود و این از تاکیدات مقام عالی وزارت است.

محمدرضا داورزنی ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس گفت: باید از تمام روسای فدراسیون‌ها و مدیران کل استان‌ها برای همکاری عالی در برگزاری المپیاد نخبگان ورزشی تشکر کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سال آینده بنا داریم این مسابقات را در اواخر مرداد ماه برگزار کنیم تا برای موارد تحصیلی قشر نونهال و نوجوان مشکلات کمتری داشته باشیم همچنین شرایط آب و هوایی به گونه‌ای باشد که خطرات کمتری این عزیزان را تهدید کند اما طبق برنامه ریزی امسال مجبور بودیم در این زمان بازی‌ها را برگزار کنیم.

داورزنی سپس به بحث تعامل بین روسای فدراسیون‌ها و مدیران کل ورزش و جوانان در استان ها اشاره کرد و گفت: برگزاری مجامع سالیانه و مجامع انتخاباتی در استان‌ها به طور جد باید با تعامل دوطرفه در دستور کار باشد. دستگاه‌های نظارتی تاکید دارند که هیچ هیئتی با سرپرست اداره نشود و هر چه سریعتر وضعیت ریاست آن تعیین تکلیف شود. همچنین دوستان در مکاتبات خود با وزارت ورزش و جوانان سلسله مراتب را رعایت کنند و کلیه مکاتبات از طرق ادارات کل استانی انجام شود.

وی تاکید کرد: گزارش سفرهای برون مرزی حتماً با کمترین فاصله زمانی بعد از هر سفری باید ارائه شود و این از تاکیدات مقام عالی وزارت است. تعداد نفرات اعزامی، تعداد کل کشورها و نفرات شرکت کننده، سطح مسابقات و مقام های کسب شده در این گزارش باید به ریز ارائه شود و در تصمیمات بعدی که در شورای برون مرزی اتخاذ می‌شود تاثیرگذار است.

داورزنی در پایان گفت: طبق بحث رای وحدت رویه که سال گذشته از سوی دیوان محاسبات کشور اعلام شد، رئیس هیئت ورزشی یک استان بودن شغل نیست و شامل قضیه دوشغله‌ها نمی‌شود اما رئیس هیئت نمی‌تواند بازنشسته باشد و از 15 آذر دستگاه‌های نظارتی به شدت به این موضوع ورود و نظارت می‌کنند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی