کد خبر: 522907

جزئیات مرگ خواننده معروف یاسوجی بعد از 11 روز/جدال با مرگ روی تخت بیمارستان

خواننده معروف محلی یاسوج که پس از حادثه انفجار گاز در خانه‌اش دچار سوختگی شدید شده بود پس از 11 روز جدال با مرگ روی تخت بیمارستانی در شیراز به کام مرگ رفت.

اعتمادآنلاین| حادثه‌ هولناکی که برای سجاد رزمجو رقم خورد ساعت 11:12 ظهر جمعه 14 آبان رخ داد. آن روز به آتش‌نشانی یاسوج خبر رسید که انفجار شدیدی در طبقه دوم یک خانه دو طبقه رخ داده است. وقتی نخستین تیم امدادی در محل حاضر شد، با توجه به شکستگی در و پنجره‌ها معلوم شد که انفجار ناشی از انتشار گاز در این خانه بوده و پس آن آتش‌سوزی رخ داده است.

به گزارش همشهری، همچنین معلوم شد هنگام وقوع حادثه صاحبخانه که یکی از خوانندگان معروف محلی است در آنجا حضور داشته و به‌شدت مصدوم شده است.

در این شرایط حریق مهار و خواننده معروف که دچار سوختگی شدیدی شده بود به مرکز درمانی منتقل شد. او که مردی 40 ساله بود دچار 80 درصد سوختگی شده و پزشکان همه تلاش خود را برای درمان او انجام دادند اما وی شامگاه دوشنبه و پس از 11روز جدال با مرگ، سرانجام تسلیم مرگ شد.


انفجار وقتی برق آمد

حامد خلفی، یکی از دوستان صمیمی و نزدیک خواننده معروف، درباره این حادثه می‌گوید: سجاد دوست 20 ساله من بود و هنوز در شوک هستم و نمی‌توانم مرگش را باور کنم. علاوه بر رفاقت نزدیکی که میان ما بود، هر دو همکار هم بودیم. یک استودیو راه‌اندازی کردیم که من عکاسی و تصویربرداری می‌کردم و سجاد خوانندگی و نوازندگی.

او ادامه می‌دهد: سجاد عاشق کارش بود و علاوه بر خوانندگی، سازهای مختلف هم می‌نواخت؛ از گیتار و سه تار گرفته تا ویولن و سنتور. او صدای خیلی خوبی داشت و از کودکی عاشق خوانندگی بود تا اینکه تلاش کرد و به آنچه هدفش بود رسید اما در اوج کارش پر کشید و زنده نماند. به‌گفته خلفی، خواننده معروف وقتی قربانی حادثه شد، در خواب بود.


او توضیح می‌دهد: سجاد معمولا شب‌هایی که کار داشت یا قرار بود برنامه اجرا کند، از همسرش می‌خواست تا به خانه پدرو مادرش برود. آنها فرزندی نداشتند و همسرش به‌دلیل اینکه شب در خانه تنها نماند به خانه پدرش می‌رفت. آخرین اجرای سجاد پنجشنبه 13 آبان‌ماه بود. هر دو با هم به مجلسی رفتیم و سجاد هم ‌ساز نواخت و هم خوانندگی کرد. پس از مراسم، حدود ساعت 12 نیمه شب به خانه بازگشت و خوابید. هیچ‌کس به درستی نمی‌داند که دلیل اصلی انفجار چه بوده است، اما ظاهرا گاز نشت کرده بود و اتصال برق باعث وقوع آن شده بود.

مرد جوان می‌گوید: سجاد در مدتی که در بیمارستان بستری بود به درستی نمی‌توانست صحبت کند چون حنجره‌اش دچار آسیب شدیدی شده بود. اما آنطور که من متوجه شدم، آن شب برق‌های منطقه رفته بود. سجاد هم پس از آنکه به خانه رسید به اتاق رفت و خوابید. غافل از این که گاز دچار نشتی شده و زمانی که او در خواب بوده، در فضای خانه‌اش پخش شده است. پس از آن و زمانی که برق آمد، احتمالا اتصالی رخ داده و ناگهان خانه منفجر شده است.

خلفی ادامه می‌دهد: همسایه‌ها با شنیدن صدای انفجار با آتش‌نشانی تماس گرفتند و پس از این اتفاق سجاد که به‌شدت مصدوم شده بود به بیمارستانی در یاسوج انتقال یافت. پزشکان در لحظات اولیه سوختگی را 80 درصد اعلام کردند و پس از 2 روز برای ادامه درمان به بیمارستانی در شیراز منتقل شد. سجاد در کما بود و روز چهارشنبه گذشته چشمانش را باز کرد و به‌هوش آمد. حتی با کمک اطرافیان چند قدم راه رفت و غذا و نوشیدنی خورد. این اتفاق مثل یک معجزه بود و همه ما را خوشحال کرد. پزشکان در این مدت موفق شده بودند بافت‌های سوخته را از بدن سجاد خارج کنند و وضعیت امیدوارکننده بود. اما درست زمانی که تصور می‌کردیم او از مرگ نجات یافته و به‌زودی از بیمارستان مرخص می‌شود، یکشنبه شب دوباره حالش وخیم شد و به کما رفت. یک شب بعد، یعنی دوشنبه شب قلبش از تپش ایستاد و همه ما را در شوکی بزرگ فرو برد.

به‌گفته این مرد، سجاد همیشه به زندگی امیدوار بود، به کارش و حرفه‌ای که دنبال می‌کرد علاقه داشت. علاوه بر خوانندگی، تعدادی هنرجو هم داشت که به آنها ساز آموزش می‌داد و حالا افراد زیادی داغدار از دست دادن او هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی