کد خبر: 519545

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

میز امورفرهنگی در مجموعه‌های ورزشی ایجاد می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گفت‌وگو با وزیر ورزش و جوانان پیرامون عنوان فرهنگی در مجموعه‌های ورزشی، از ایجاد میز امور فرهنگی در این مجموعه‌ها خبر داد و گفت: در اینصورت مدیران فرهنگی در هیات‌مدیره باشگاه‌ها حضور داشته و شاهد فعالیت‌های فرهنگی در مجموعه‌های یادشده خواهیم بود.

اعتمادآنلاین| جلسه 760 شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور محمدمهدی اسماعیلی و دستورهای تعیین نمایندگان شورای فرهنگ عمومی کشور در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها، افزودن تبصره پیشنهادی معاونت امور فرهنگی برای افزودن به آئین‌نامه اجرایی ضوابط برگزاری مسابقات دینی، فرهنگی و هنری مصوب جلسه 374 مورخ سال 1382 و انتخاب اعضای حقیقی شورای نظارت بر بازی و اسباب‌بازی کشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در دستور اول این جلسه اعضای حاضر در مورد انتخاب نمایندگان شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار نظر کردند.

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی به صورت مکتوب نظر مدیران‌کل استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اخذ کند تا برای انتخاب افراد تصویر بهتری داشته باشیم و پس از انتخاب اعضای معین‌ شورا، جمع‌بندی‌ جلسات در اختیار آنان قرار بگیرد.

در دستور دوم این جلسه یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی خواستار افزودن تبصره‌ای در آئین‌نامه اجرایی ضوابط برگزاری مسابقات دینی، فرهنگی و هنری مصوب سال 1382 و حذف موضوع شرط‌بندی شد.

سپس برخی اعضای شورا در خصوص شرط‌بندی و استفتاء رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید نظراتی را مطرح کردند. یکی از موضوعات مورد بحث ماده سوم این آئین‌نامه عبارت مضامین ورزشی در برگزاری مسابقات بود که تعدادی از اعضا خواستار حذف عنوان ورزشی از مسابقات فرهنگی شدند و در مقابل برخی از اعضا معتقد بودند که بسیاری از

مسائل ورزشی بار فرهنگی دارد و باید بیشتر به موضوع فرهنگ در ورزش پرداخته شود.

حضور مدیران فرهنگی در هیات مدیره باشگاه‌ها

در بخشی از این دستور اسماعیلی با اشاره به گفت‌وگوی خود با وزیر ورزش و جوانان پیرامون عنوان فرهنگی در مجموعه‌های ورزشی خاطرنشان کرد: بسیاری مجموعه‌های ورزشی عنوان فرهنگی هم دارند، اما شاهد فعالیت فرهنگی از سوی آنها نیستیم. از این رو با وزیر محترم ورزش و جوانان در همین رابطه صحبت کردم و مقرر شد میز امور فرهنگی در مجموعه‌های ورزشی ایجاد شود تا مدیران فرهنگی در هیات مدیره باشگاه‌ها هم حضور داشته باشند و از این طریق بتوانیم شاهد فعالیت‌های فرهنگی در مجموعه‌های ورزشی باشیم.

در ادامه دستور سوم جلسه مبنی بر انتخاب اعضای حقیقی شورای نظارت بر بازی و اسباب‌بازی کشور مطرح شد و اعضا نظرهای خود را بیان کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتخاب اعضای شورای نظارت بر بازی و اسباب‌بازی کشور گفت: باید پیشینه افرادی که قرار است انتخاب شوند در اختیار اعضا قرار بگیرد تا هریک از اعضا پس از تحقیق، نظرهای خود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارائه و تصمیم‌گیری نهایی انجام شود.
دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی