کد خبر: 442393

کرونا سینما‌های سراسر انگلیس را دوباره بست

سینما‌های کشور انگلیس در تعطیلی‌های مجدد این کشور دوباره بسته خواهند شد.

اعتمادآنلاین| سینما‌ها و تمامی مشاغل غیرحیاتی در سراسر انگلیس برای دومین بار در سال جاری تعطیل خواهند شد. با اعلام دولت این کشور در روز یکشنبه، این کشور از روز پنج شنبه تا آغاز ماه دسامبر در یک تعطیلی یک ماه فرو خواهد رفت. البته اعلام شده است که تولیدات سریال و فیلم تحت محدودیت‌ها و شیوه‌های بهداشتی می‌تواند ادامه داشته باشد.

این اخبار در حالی اعلام شده که انگلیس با وضعیت هشدار موج دوم مبتلایان کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. گروه مشاور علمی شرایط اضطراری این کشور به بوریس جانسون نخست وزیر اعلام کرده است که کووید 19 سریع‌تر از شرایطی که پیش بینی کرده بودند در حال انتشار است و میتواند در زمستان امسال جان 85 هزار نفر را بگیرد.

میزان مبتلایان روزانه در این کشور به بیش از 24 هزار نفر رسیده و تعداد مرگ و میر بر اثر این ویروس هم در روز جمعه 274 نفر ثبت شده است. آمار رسمی کشته‌ها در این کشور به 46 هزار و 229 نفر رسیده است.

با آغاز شیوع موج دوم ویروس در اروپا، کشور‌های فرانسه و آلمان در اوایل هفته تعطیلی را اعلام کردند. سینماها در ایتالیا نیز بسته شده اند و اسپانیا هم برای جلوگیری از شیوع ویروس ساعت منع و رفت و آمد تعیین کرده است.

بعد از بسته شدن سینما‌ها در ماه مارس، سینماهای انگلیس به آرامی پروسه بازگشایی را آغاز و در‌های خود را به روی فیلم‌های مورد انتظار تاخیر خورده مثل «انگاشته» کریستوفر نولان باز کردند.

با این حال، ماه گذشته بود که سینمای زنجیره‌ای سینی ورلد، که سینمای رگال در ایالات متحده را نیز در اختیار دارد، تصمیم شوکه کننده ای گرفت و بعد از آنکه استودیو‌ها اکران آثار مهم خود مثل «زمانی برای مردن نیست» را به عقب انداختند، تمامی سینما‌های خود را به صورت موقت تعطیل کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی