کد خبر: 525543

وزیر کشور:

درگیری افغانستان با ایران در مرزهای شرقی سوء تفاهم بود

وزیر کشور در پاسخ به پرسشی درباره درگیری اخیر در مرزهای شرقی کشور گفت: درگیری افغانستان با نیروهای مرزی ایران سوء تفاهم بود.

اعتمادآنلاین| احمد وحیدی پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی در بجنورد که با حضور مسئولین استانی برگزار شد اظهار کرد: شناخت مسئولیت بسیار مهم است و باید بدانیم مسئولیت ها فقط استانی نیست بلکه مسئولیت تک تک ما ملی، منطقه ای و جهانی است و نباید تنها به مسائل شخصی محدود شویم.

به گزارش فارس، وی با اشاره به اینکه، ایران ظرفیت و بسترهای فراوانی برای حرکت و توسعه دارد گفت: امروز شناخت مردم ایران از وضعیت محیط ملی، منطقه ای و جهانی کم نظیر و بی نظیر است و این به واسطه احساس مسئولیت آنان نسبت به مباحث جهانی است که این نشان دهنده رشد و بالندگی سرمایه انسانی نظام جمهوری اسلامی است.

وزیر کشور افزود: موانع حرکت نیروی انسانی در کشور باید برداشته شود همانطور که در گام دوم بیانیه مقام معظم رهبری توجه به نیروی انسانی متعهد و آگاه در سطوح مختلف نقطه کلیدی برای حرکت است.

وی تصریح کرد: خراسان شمالی دارای کمبودهای مختلف است اما از ظرفیت های فراوانی مختلفی برخوردار است که باید به اجرا در بیاید و شکوفا شود به عنوان مثال، تعدد اقوام و فرهنگ ها از داشته های مهم استان خراسان شمالی است.

وحیدی گفت: دولت سیزدهم وظیفه خود می داند که با تمام ظرفیت به دنبال حل تک تک مسائل کلی و جزئی استان باشد.

وی بیان داشت: بخش های کشاورزی، دامداری و گردشگری از مهمترین ظرفیت های استان خراسان شمالی است.

وحیدی گفت: برنامه پیشرفت استان‌ها تنظیم خواهد شد و مبنای تخصیص بودجه قرار خواهند گرفت؛ همچنین صندوق‌های پیشرفت و توسعه استان‌ها شکل می‌گیرد و منابع وارد آن می‌شود تا مدیران استانی با اختیارات کافی در جهت توسعه استان از آن بهره ببرند.

وزیر کشور تصریح کرد: مسئله سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی مقام معظم رهبری برای اولین بار در استان خراسان شمالی مطرح و اعلام شد که آسیب اجتماعی از خطرناک ترین تهدیدات است و باید با جدیت به آسیب های اجتماعی و فرهنگی استان پرداخته شود.

درگیری افغانستان با ایران در مرزهای شرقی سوء تفاهم بود

وزیر کشور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره درگیری اخیر در مرزهای شرقی کشور گفت: درگیری افغانستان با نیروهای مرزی ایران سوء تفاهم بود.

وحیدی تاکید کرد: این درگیری براساس سوء تفاهم شکل گرفت که افغانستان متوجه شد اشتباه کرده است.

وی ادامه داد: اکنون مسئله مهمی در مرز شرقی ما با افغانستان وجود ندارد و وضعیت کاملاً آرام است.

وی تصریح کرد: کار کشور هیچگونه وابستگی به طرف مقابل ندارد و بودجه 1401 نیز با فرض ادامه تحریم نوشته شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی