کد خبر: 461593

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ساماندهی بورس، نیازمند ابزار قهریه است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به شرایط نابسامانی که در بورس موجب ضرر بسیاری از خرده سهامداران شد، تاکید کرد: شرایط باید به گونه ای مدیریت شود که ضرر سهامداران جبران شود.

اعتمادآنلاین| مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در روزها و ماه های اخیر اظهار داشت: پیش تر بارها نسبت به شرایطی که اکنون در بازار سرمایه ایجاد شده است، تذکر داده بودیم و چنین شرایطی را پیش بینی کرده بودیم، ضمن اینکه به مردم توصیه هایی داشتیم و به وزیر اقتصاد نیز گفته بودیم این روال مدیریتی بازار سرمایه اشتباه است ولی متاسفانه به این توصیه ها توجهی نشد.

نماینده مردم زنجان افزود: اما از این پس مسئولین این حوزه باید تلاش لازم را داشته باشند و احتیاط کنند که مردم و سهامداران دچار ضرر نشوند، در واقع باید به کیفیت این بازار عمق بدهیم چراکه متاسفانه خیلی از افرادی که وارد این بازار می شوند شناخت کامل از بازار ندارند و به همین دلیل متضرر می شوند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: ماهیت بورس و فعالیت های اقتصادی تعاریف خود را دارند و مسئولین و سهامداران نیز باید به این مهم توجه کنند، البته در خصوص شرایط ایجاد شده و ضررهایی که به سهامداران وارد شد، چاره ای نیست که قوه قضاییه وارد موضوع شده و از اقدامات قهریه استفاده شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی