کد خبر: 525973

نارضایتی آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن به 57 درصد رسید

نظرسنجی جدید در آمریکا نشان داد فقط 41 درصد از رأی‌دهندگان، عملکرد رئیس ‌جمهور خود را تأیید می‌کنند و حدود دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند این کشور در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند.

اعتمادآنلاین| در حالی که حدود 11 ماه از ریاست‌جمهوری «جو بایدن» در آمریکا می‌گذرد، نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که بیش از نصف مردم آمریکا از عملکرد بایدن ناراضی هستند.

به گزارش فارس، بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط نشریه «وال استریت ژورنال»، 57 درصد از آمریکایی‌ها با ریاست جمهوری جو بایدن مخالف بوده و عملکرد او را تایید نمی‌کنند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی» به نقل از این نظرسنجی، بایدن فقط از حمایت کمتر از نیمی از رأی‌دهندگان در این کشور یعنی 41 درصد بهره‌مند است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که اکثریت آمریکایی‌ها (63 درصد) معتقدند که این کشور در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند و فقط 27 درصد معتقدند که آمریکا در مسیر درستی قرار دارد.

طبق این نظرسنجی، 46 درصد از شرکت‌کنندگان در این تحقیق می‌گویند که وضعیت اقتصادی این کشور در سال 2022 بدتر خواهد شد و فقط 30 درصد از مردم آمریکا به بهبود آن امیدوار هستند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی مذکور در روزهای 16 تا 22 نوامبر با حاشیه خطای 2.5 درصد انجام شد و 1500 نفر در آن شرکت کردند.

پیش از این نیز نظرسنجی مشترک سازمان رسانه‌ای «ان‌پی‌آر» و مؤسسه افکارسنجی «ماریست» نشان داده بود فقط 42 درصد از آمریکایی‌ها، عملکرد بایدن در سمت ریاست‌جمهوری را تأیید می‌کنند که نسبت به نظرسنجی مشابه قبلی، شاهد افت دوازده درصدی است.

طبق گزارش‌های رسانه‌ها، افزایش تورم در آمریکا بسیار جدی شده و براساس اعلام آمار وزارت کار این کشور تنها در ماه اکتبر شاخص قیمت مصرف کننده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد رشد کرده و تورم به بیشترین میزان 31 سال گذشته رسیده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی