کد خبر: 525735

انصارالله: وزارت دفاع عربستان را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی جزئیات عملیات گسترده‌ دوشنبه ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور در عمق خاک عربستان را اعلام کرد.

اعتمادآنلاین| سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله در سخنانی با اشاره به جزئیات عملیات دوشنبه ارتش یمن در عمق خاک عربستان اعلام کرد: نیروهای مسلح یمن عملیات نظامی منحصر به فردی (عملیات هفتم دسامبر) را انجام دادند و در جریان آن تعدادی از اهداف نظامی دشمن سعودی را در ریاض، جده، طائف، جیزان، نجران و عسیر هدف قرار دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وی گفت که این حمله با استفاده از موشک‌های بالستیک و 25 فروند پهپاد انجام شد.

یحیی سریع در بیان جزئیات عملیات مذکور ادامه داد: عملیات در عمق خاک عربستان به شکل زیر انجام شد:

  • شش پهپاد از نوع "صماد3" و تعدادی از موشک‌های "ذو الفقار"، وزارت دفاع و فرودگاه ملک خالد و سایر اهداف نظامی در ریاض را هدف قرار دادند.
  • شش پهپاد از نوع "صماد 2 و 3" پایگاه هوایی ملک فهد در طائف و شرکت آرامکو در جده را هدف قرار دادند.
  • پنج پهپاد از نوع "صماد 1 و 2" مواضع نظامی در مناطق "أبها"، جیزان و عسیر را هدف قرار دادند.
  • هشت پهپاد از نوع "قاصف کی2" به همراه شمار زیادی موشک بالستیک نیز در حمله علیه مواضع حساس و مهم در مناطق أبها، جیزان و نجران مورد استفاده قرار گرفت.

یحیی سریع همچنین افزود: نیروهای مسلح یمن از همه شهروندان و ساکنان مناطق هدف قرار گرفته شده و نظامی می‌خواهند تا از مناطق و مواضع نظامی دور شوند، چراکه این مواضع تبدیل به اهداف مشروع برای نیروهای ما شده‌اند.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح یمن تشدید تنش را با تشدید تنش پاسخ خواهند داد و عملیات‌های نظامی بیشتری را در چرارچوب دفاع قانونی و مشروع از ملت و میهن خود انجام خواهند داد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی