کد خبر: 525441

یک منبع در وزارت خارجه یمن:

قادریم در زمان و مکان مناسب به تجاوزات ریاض و ابوظبی پاسخ بدهیم

وزارت خارجه یمن تأکید کرد که این کشور می‌تواند در زمان و مکان مناسب به تجاوزات ریاض و ابوظبی پاسخ دهد، ولی همچنان به صلح عادلانه و شرافتمندانه برای ملت یمن پایبند است.

اعتمادآنلاین| یک منبع در وزارت خارجه یمن گفت که ائتلاف متجاوز آمریکایی-سعودی-اماراتی در تحقق اهداف خود در تجاوز نظامی به یمن برای هفتمین سال متوالی شکست خورده‌ است.

به گزارش فارس، خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) به نقل از این منبع گزارش داد، ایستادگی و ایمان ملت یمن به مسئله خود و مخالفت با مداخلات خارجی، باعث شکست این ائتلاف متجاوز شده است.

وی تصریح کرد، عدم تحقق اهداف پلید ائتلاف متجاوز، باعث شده است که گاهی دست به فریب جامعه بین الملل بزند و مدعی شد که حامی راهکار سیاسی است و گاهی تهدید با استفاده از گزینه نظامی کند.

این منبع خاطر نشان کرد، این تهدید در حالی است که ائتلاف متجاوز، حتی یک لحظه دست از تجاوز و ارتکاب جنایت علیه غیر نظامیان برنداشته و آخرین نمونه آن، حمله به روستای «الحکیمه» در تعز است که منجر به شهادت و زخمی شدن بیش از 20 نفر شد.

وی ضمن انتقاد از سیاست قحطی در یمن که توسط کشورهای متجاوز اجرا می‌شود، تصریح کرد، ائتلاف متجاوز مانع ورود فرآورده‌های نفتی، گاز خانگی و مواد غذایی به بندرگاه الحدیده می‌شود.

این منبع تصریح کرد، صنعاء می‌تواند در زمان و مکان مناسب به تجاوزات ریاض و ابوظبی پاسخ دهد، ولی همچنان به صلح عادلانه و شرافتمندانه برای ملت یمن پایبند است، اما با این حال، تداوم تجاوز نظامی، محاصره فراگیر را نخواهد پذیرفت.

وی تأکید کرد، ائتلاف متجاوز در تلاش است وانمود کند که جامعه بین الملل نشان دهد رخدادهای یمن، صرفا یک جنگ داخلی است، ولی همه شواهد موجود ثابت می‌کند که تحولات یمن، تجاوز مستقیمی از سوی عربستان و امارات علیه یمن است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی