کد خبر: 524589

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه:

گام‌هایی را برای عادی‌سازی روابط با مصر و اسرائیل برمی‌داریم

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه سقوط شدید ارزش پول این کشور با اصول اقتصادی هیچ ارتباطی ندارد، گفت بعد از آشتی با امارات، گام‌های مشابهی را در خصوص مصر و رژیم صهیونیستی نیز برمی‌دارد.

اعتمادآنلاین| رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) از تصمیم دولت خود برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مصر خبر داد.

به گزارش فارس، اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه گفت: «توافقات امضا شده با امارات در مذاکرات آنکارا، دوران جدیدی را در روابط دو کشور آغاز خواهد کرد. من قصد دارم در ماه فوریه به امارات سفر کنم».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی همچنین افزود: «همانطور که با امارات عربی متحده گام‌هایی را برای آشتی برداشتیم، گام‌های مشابهی با مصر و اسرائیل نیز خواهیم برداشت».

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه هرگز از افزایش نرخ بهره‌ها و گرانی در ترکیه دفاع نکرده، توضیح داد: «من هرگز در این خصوص مماشات نمی‌کنم و یک گام هم عقب نمی‌نشیم».

اردوغان نوسانات نرخ ارز را بدون مبنای اقتصادی توصیف کرده و گفت: «به مشکلات ناشی از افزایش قیمت‌ها به دلیل این نوسانات، رسیدگی می‌کنیم.».

به نوشته آناتولی، وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش نیز اعلام کرد که ترکیه می خواهد در حل تنش بین روسیه و اوکراین از طریق گفت‌وگو با دو طرف، مشارکت کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی