کد خبر: 520120

آژانس‌ جاسوسی کره جنوبی:

کیم جونگ اون "لاغرتر"، اما سالم است/او در تلاش برای افزایش وفاداری مردم کشورش به خود در مواجهه با مشکلات اقتصادی است

طبق گفته‌های آژانس‌ جاسوسی کره جنوبی به قانون‌گذاران این کشور، رهبر کره شمالی اخیرا 20 کیلوگرم کاهش وزن داشته است اما همچنان در سلامت بوده و در تلاش برای افزایش وفاداری عمومی مردم به خود در مواجهه با تشدید مشکلات اقتصادی این کشور است.

اعتمادآنلاین| طبق گفته‌های دو تن از قانون‌گذاران کره جنوبی، سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی(NIS)، نتایج تحقیق خود را در نشستی پشت درهای بسته، با قانون‌گذاران این کشور در میان گذاشت؛ تحقیقاتی که در آن از هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل ویدئویی با وضوح بسیار بالا از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دیگر روش‌ها برای بررسی وضعیت کیم استفاده شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت روزنامه گاردین، از زمانی که کیم در تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از رسانه‌های این کشور، به میزان قابل توجهی لاغرتر به نظر رسید، وضعیت سلامت او، کانون توجه خارجی در ماه‌های گذشته بوده است. کیم با 37 سال سن، هنوز علناً جانشینی انتخاب نکرده است و برخی کارشناسان می‌گویند اگر اتفاقی ناگهانی برای او بیافتد، می‌تواند باعث هرج و مرج در این کشور فقیر دارای سلاح هسته‌ای شود.

علیرغم ظاهر لاغرتر کیم، کسانی که در دراز مدت کره شمالی را تحت نظر داشته‌اند، می‌گویند که کیم هیچ مشکل ظاهری سلامتی ندارد و کاهش وزن او احتمالاً نتیجه تلاش‌های او برای بهبود شرایط ظاهری‌اش است. آن‌ها خاطرنشان کردند که او به فعالیت‌های عمومی منظم خود ادامه داده و هیچ اتفاق غیرعادی در ویدیوهای منتشر شده از کره شمالی دیده نشده است.

با این حال، شایعات تایید نشده در مورد او همچنان پر رنگ هستند، به طوری که روزنامه‌ای ادعا کرد که در حضورهای عمومی اخیر کیم، از یک بدل استفاده شده است، ادعایی که به گفته‌ کیم بیونگ کی، از قانون‌گذاران کره جنوبی، توسط سرویس امنیت ملی این کشور، بی‌اساس خوانده شد.

او بیان کرد که سرویس امنیت ملی کره جنوبی در جلسه پارلمان گفت که وزن کیم از حدود 140 کیلوگرم به 120 کیلوگرم کاهش یافته است. این سرویس همچنین قبلاً گفته بود که کیم حدود 170 سانتی متر قد دارد.

در این گزارش آمده است که کیم امسال تاکنون 70 روز در فعالیت‌های عمومی حضور داشته است، که نسبت سال گذشته 45 درصد افزایش داشته است.

این قانون‌گذار همچنین گفت که سرویس امنیت ملی این کشور دریافته است که کیم عکس‌های پدر و پدربزرگ فقیدش - که قبل از او بر کره شمالی حکومت می‌کردند - را از اتاق کنفرانس حزب کارگران حذف کرده است.

"ها تائه-کونگ"، یکی دیگر از قانون‌گذاران کره جنوبی، به نقل از NIS گفت کره‌ شمالی شروع به استفاده از اصطلاح "کیم جونگ اونیسم" کرده است، یک ایدئولوژی سیاسی به نام کیم جونگ اون که از ایدئولوژی‌های موجود به نام پدر و پدربزرگش، یعنی "کیم جونگ ایلیسم" و "کیم ایل‌ سونگیسم" مستقل است.

پس از حدود 10 سال رهبری، کیم در حال تلاش برای غلبه بر سخت‌ترین دوره حکومت خود است که ناشی از تشدید مشکلات اقتصادی به دلیل همه گیری ویروس کرونا است.

این قانون‌گذار گفت: طبق گزارش NIS، تجارت سالانه کره شمالی با چین، متحد اصلی و حامی اقتصادی این کشور، تا سپتامبر امسال، به 185 میلیون دلار کاهش یافته است، که یک سوم تجارت سال گذشته است.

مقامات کره شمالی برای مقابله با افزایش قیمت کالاها و کمبود دارو و سایر لوازم ضروری که شیوع بیماری‌های منتقله از طریق آب مانند تب حصبه را تسریع کرده است، مبارزه می‌کنند. بر اساس گزارشات ارائه شده در این جلسه، کره شمالی همچنین قادر به واردات کاغذ و جوهری که برای چاپ اسکناس استفاده می‌کند، نیست و این موضوع، مقامات این کشور را مجبور به چاپ ارز موقت کرده است.

در حالی که کاهش تجارت، تامین مواد مورد نیاز برای فعالیت‌های صنعتی را محدود کرده است، مقامات کره‌ شمالی، برای افزایش تولید، به شدت کارگران را تحت فشار قرار می‌دهند. این قانون‌گذار کره جنوبی، به نقل از سرویس اطلاعاتی کشورش گفت که فعالیت بیش از حد کارخانه‌ها، باعث انفجار یک کارخانه بزرگ کود در ماه اوت شد.

NIS همچنین، گزارش‌های اخیر سازمان بهداشت جهانی را مبنی بر اینکه کره شمالی شروع به کاهش محدودیت‌های سفت و سخت مرزی کووید-19 خود برای دریافت کمک‌های خارجی کرده است، تأیید کرد.

کره شمالی هنوز هیچ موردی از ویروس کرونا را گزارش نکرده است. در حالی که کارشناسان ادعای یک کارنامه کامل و بی‌نقص (perfect record) را زیر سوال برده‌اند، این مقام کره گفت: NIS هنوز هیچ نشانه‌ای از شیوع شدید کووید-19 در کره شمالی مشاهده نکرده است.

در حالی که ایمن‌سازی انبوه به دلیل کمبود جهانی (واکسن) همچنان در تعویق است، با وجود کنترل‌های مرزی شدید مرتبط با کرونا، کره شمالی هنوز برای دریافت واکسن، اعلام نیاز ضروری نکرده است.

این قانون‌گذار کره جنوبی گفت که کره شمالی پیشنهادهای خارجی واکسن‌های روسیه و چین را رد کرده است و NIS نیز به این نتیجه رسیده است که کره شمالی علاقه‌ای به تهیه واکسن فایزر، که مستلزم مذاکره با آمریکا است، نشان نداده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی