کد خبر: 464747

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح کرد:

آخرین وضعیت صدمه به اتباع ایرانی در آتش‌سوزی افغانستان / درخصوص آسیب‌دیدگان احتمالی حادثه گزارشی واصله نشده / ایران برای کمک به آسیب‌دیدگان تدابیری اتخاذ کرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره وضعیت صدمه به اتباع ایرانی در آتش‌سوزی افغانستان گفت: تاکنون درخصوص آسیب‌دیدگان احتمالی حادثه گزارشی واصله نگردیده. امید داریم با کمک مقامات دو کشور در مرز، هرچه سریعتر دامنه آتش‌سوزی مهار شود.

اعتمادآنلاین| به دنبال انفجار امروز در یکی از مخازن گاز در محوطه گمرک اسلام قلعه افغانستان و وقوع آتش‌سوزی گسترده در این گمرک، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه از تماس استاندار هرات در افغانستان با استاندار خراسان رضوی و درخواست کمک جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به تاسیسات و همچنین حاضرین در محوطه گمرک خبر داد.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بلافاصله اقدام اولیه جهت ارائه تسهیلات بیشتر به افراد و خودروهای گرفتار شده در منطقه آتش‌سوزی هماهنگی شد و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات طی تماس‌هایی با مقامات این استان، ازجمله استاندار ابعاد حادثه را مورد بررسی قرار داد همچنین با هماهنگی وزارت امور خارجه و مرزبانی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط مرز اسلام قلعه - دوغارون به روی کامیون‌ها، خودروها و افرادی که برای گریز از آتش‌سوزی به سمت مرزهای کشورمان گریخته بودند باز نگاه داشته شد.

خطیب‌زاده اضافه کرد: همچنین جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آسیب‌دیدگان و مجروحین احتمالی حادثه، تدابیری اتخاذ کرده است و تماس میان مقامات ذیربط دو کشور در این ارتباط در جریان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرد: تاکنون درخصوص آسیب‌دیدگان احتمالی حادثه گزارشی واصله نگردیده و همینطور در خصوص وارد آمدن صدمه به اتباع ایرانی نیز اطلاعی دریافت نکرده‌ایم و امید داریم با کمک مقامات دو کشور در مرز، هرچه سریعتر دامنه آتش‌سوزی مهار شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی