کد خبر: 334912

سفیر ایران در عراق:

منتظر تحقق وعده عراق در مورد مرز خسروی هستیم

سفیر ایران در عراق با بیان اینکه طبق توافق صورت‌گرفته بین دو کشور ایران و عراق زائرین اربعین برای سفر به این کشور همسایه احتیاجی به دریافت روادید ندارند، تصریح کرد: زائران باید حتما هنگام مراجعه به مرز گذرنامه معتبر همراه خود داشته باشند تا در گذرنامه آنها مهر ورود و خروج زده شود.

اعتمادآنلاین| ایرج مسجدی در ارتباط با توافق تهران و بغداد مبنی بر اینکه زائران ایرانی اربعین جهت سفر به عراق احتیاجی به دریافت ویزا ندارند، اظهار کرد: زائران با داشتن گذرنامه معتبر و انجام اقداماتی که برای سفر به عراق باید انجام بدهند از جمله تهیه بیمه‌نامه می‌توانند برای انجام این سفر اقدام کنند.

او در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند حذف اخذ روادید برای اربعین ممکن است مشکلات امنیتی برای زائران ایجاد کند، با رد این موضوع گفت: همانطور که اشاره شد، در مرز در گذرنامه زائران مهر ورود و خروج زده می‌شود.

این دیپلمات ارشد ایرانی در مورد باز شدن مرز خسروی در ایام اربعین جهت تردد زائران ایرانی نیز گفت: عراقی‌ها به ما قول داده‌اند که این مرز باز شود و ما امیدواریم که این موضوع محقق شود و عراقی‌ها به وعده خود در این زمینه عمل کنند .

بر اساس این گزارش ثبت‌نام سفر اربعین از صبح روز جمعه (اول شهریور ماه) در سامانه سامانه https://samah.haj.ir آغاز شد.

سازمان حج و زیارت هزینه ثبت‌نام سفر اربعین را که فقط شامل بیمه حوادث و خدمات درمانی می‌شود، 25 هزار تومان اعلام کرده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی