کد خبر: 524077

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی:

فرصت برای جاماندگان ثبت نام مسکن ملی فراهم می‌شود

وزیر راه با بیان اینکه تلاش می‌کنیم اعتبار پروژه کمربندی تامین کنیم درباره ثبت نام مسکن ملی گفت: فرصت برای جاماندگان ثبت نام مسکن ملی فراهم می‌شود.

اعتمادآنلاین| رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی امروز در بازدید از کمربندی پاکدشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه سال‌ها پیش شروع شده است که به دلیل وجود دوتا مشکل، یکی استملاک و دیگری اعتبار بالای مورد نیاز، تکمیل نشده است.

به گزارش فارس، وی گفت: در این مسیر 32 کیلومتری، زمین‌هایی وجود دارد که متعلق به مردم است و باید ماکلیت آن برطرف شود لذا استملاک یکی از مشکلاتی بوده که باعث عدم پیشرفت پروژه شده است.

قاسمی در خصوص راه‌های تسریع تکمیل این پروژه بیان کرد: بدنبال این هستیم تا با مجموعه پیمانکاری که مشغول کار است مشارکت کنیم و بخشی را پیمانکار و بخشی را وزارت راه و شهرسازی تامین کند تا روند سرعت کار تسریع پیدا کند.

وی با اشاره به استملاک اراضی این پروژه گفت: باید در این خصوص استانداری تهران، فرمانداری و مردم نیز همراهی کنند تا پروژه به سرانجام برسد، بدنبال این هستیم که منابع مالی این پروژه را برطرف کنیم چون به هر حال پروزه منابع مالی زیادی نیاز دارد.

وزیر راه افزود: اعتباری که در حال حاضر پیش بینی شده بسیار محدود است و باید تلاش کنیم در ردیف بودجه سال آینده یک اعتباری را برای این پروژه پیش بینی کنیم.

فرصت برای جاماندگان ثبت نام مسکن ملی فراهم می‌شود

قاسمی با اشاره به بحث مسکن ملی، گفت: خوشبختانه متقاضیان زیادی در سامانه ثمن‌ ثبت نام کردند و هنوز هم فرصت ثبت نام وجود دارد، برای شهرهایی که سامانه ثمن‌ باز نشده حتماً سامانه فعال خواهد شد.

وی افزود: در استان تهران خیلی جا برای توسعه وجود ندارد و بنا هم نیست در خود تهران توسعه جدی اتفاق بیافتد و بیشتر بر روی شهرک‌های اطراف و شهرهای جدید را برنامه‌ریزی کردیم که در پاکدشت هم هر قدر متقاضی داشته باشد منابع تسهیلاتی آن را پیش بینی کردیم و زمین آن را در اختیار مردم قرار خواهیم داد و تا کنون حدود یک میلیون و پانصد نفر در سامانه ثمن ثبت نام کردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی