کد خبر: 523932

آیین‌نامه مالیات بر خودروهای لوکس به دولت ارسال شد

معاون سیاستگذاری اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برنامه دولت برای پیش‌بینی پذیر کردن اقتصاد، گفت: آیین‌نامه خانه‌های لوکس تصویب و ابلاغ شده و و آیین‌نامه مالیات بر خودروهای لوکس نیز به دولت ارسال شده است.

اعتمادآنلاین| هادی سبحانیان، معاون سیاستگذاری اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی روز چهارشنبه در نشست خبری پیرامون «تشریح ابعاد نقشه راه وزارت امور اقتصادی ودارایی برای رشد غیر تورمی اقتصاد کشور» که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: دولت سیزدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که رشد اقتصادی نزدیک به صفر بود و نرخ تورم به دلیل مسائل و چالش‌های گذشته، بالاترین رقم را داشت.

به گزارش ایرنا، وی افزود: میزان قابل توجهی از ارز 4200 تومانی در 6 ماهه اول سال استفاده شده بود و دولت امکان تداوم تخصیص ارز 4200 تومانی را نداشت و هزینه‌های دولت افزایش یافته و منابع پایداری نیز برای آن نبود و تنخواه‌ها توسط دولت گذشته، استفاده شده بود.

معاون اقتصادی وزیر گفت: ساماندهی این وضعیت باید مبتنی بر شناخت دقیق از ریشه‌ها و دلایل اصلی شکل گیری وضع موجود و شناخت راهکارها و اولویت‌بندی آنها باشد.

وی گفت: معتقدیم که مسائل موجود کشور باید با اولویت‌بندی و به صورت ریشه‌ای حل شود.

سبحانیان ادامه داد: باید رابطه بین ملت و حاکمیت اصلاح شود، هر کدام از آنها نسبت به هم تکالیفی دارند که باید انجام دهند. تکلیف ملت پرداخت مالیات است و حاکمیت هم موظف است شرایط فعالیت اقتصادی را برای فعالان این عرصه فراهم کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی