کد خبر: 519518

رشد 336 واحدی بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا نوسانی ابتدا ریزش کرد اما از میانه بازار روند رو به رشد به خود گرفت و با 335 و احد رشد همراه شد.

اعتمادآنلاین| بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که در ابتدای معاملات با ریزش قابل توجهی همراه شد و از میانه ساعات معاملات روند رو به رشد به خود گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با رشد 335 واحد به رقم یک میلیون و 384 هزار و 469 واحد رسید.

به گزارش فارس، همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز 3632 واحد کاهش یافته و به رقم 376 هزار و 526 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران امروز بیش از 5 میلیون و 528 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش معاملات در بورس تهران بیش از 3647 میلیارد تومان شد و ارزش معاملات فرابورس هم 3 هزار و 164 میلیارد تومان رسید.با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار و 763 میلیارد تومان گذر کرد.

معامله‌گران امروز بیش از 5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 460 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 647 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ‌ ارزشی 0.02 درصد رشد کردند و اما شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم وزن 0.96 درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.5 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس بدون تغییر باقی ماند.

امروز نمادهای پتروشیمی پردیس، پتروشیمی نوری، فولاد مبارکه، چادرملو، گسترش نفت و گاز پارسیان، بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی فناوران و پتروشیمی خارک بیشترین اثرات کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 5 واحد کاهش یافته و به رقم 19 هزار و 671 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 98 هزار میلیارد تومان شد، ارزش بازار پایه هم به بیش از 360 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 254 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 167 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، فرابورس ایران، فولاد هرمزگان، پتروشیمی تندگویان و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای صنعتی مینو و برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس ایران را داشته‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی