کد خبر: 355660

دلار در بازار جهانی تقویت شد

با پیش آمدن مشکلات جدید سر راه برگزیت، ارزش دلار تقویت شد.

اعتمادآنلاین| معاملات روز سه شنبه بازارهای ارز بار دیگر کاملا تحت تاثیر اخبار مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار گرفت. هر چند برای نخستین بار در ماجرای برگزیت، مجلس این کشور با 329 رای موافق در برابر 299 رای مخالف با لایحه پیشنهادی دولت در خصوص برگزیت موافقت کرد اما مخالفت مجلس با پیشنهاد دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه دسامبر، قفل جدیدی بر مساله برگزیت زده است.

به گزارش رویترز، اتحادیه اروپا با ارسال نامه ای به بوریس جانسون- نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که تصمیم گرفته است مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را تا پایان ماه ژانویه سال آینده میلادی تمدید کند.

جونیچی ایشی‌کاوا، استراتژیست ارزی در موسسه " آی جی سکیوریتیز" گفت: پوند روی لبه قرار دارد. ریسک یک خروج بدون توافق کمتر شده است اما هنوز نااطمینانی‌های سیاسی وجود دارد.

در معاملات امروز، پوند با 0.27 درصد کاهش به 1.2857 دلار رسید تا زیان این هفته خود در برابر دلار را به بالای یک درصد برساند.

نخست وزیر انگلیس که گفته بود انگلیس را تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا در سی و یکم اکتبر خارج خواهد کرد از تمدید مهلت خروج استقبال کرده و گفته است که مصمم به یافتن راهی برای شکستن بن‌بست برگزیت است.

مجلس این کشور شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است و لایحه‌ای را در این خصوص برای الزام دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا پیش از ترک این اتحادیه تصویب کرده و به تایید ملکه رسانده است.

هم چنین در معاملات روز سه شنبه بازارهای ارز، هر دلار آمریکا به 1.3053 دلار کانادا کاهش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای 1.3624 دلار سنگاپور مبادله شد. همچنین هر یورو به 1.1091 دلار رسید تا کار دشواری برای حفظ کانال 1.10 دلاری در روزهای آینده داشته باشد.

از سوی دیگر مواضع آمریکا و چین بر سر اختلافات تجاری به یکدیگر نزدیک تر شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دشوار در مسیر امضای جزئیاتی از یک توافق تجاری بزرگ هستند. وی بدون اشاره به زمان خاصی اعلام کرد که آمریکا تصمیم خوهد گرفت که تعلیق افزایش تعرفه بر روی بخشی از محصولات وارداتی چینی را تمدید کند یا خیر.

فیلیپ وی، استراتژیست ارشد بازار ارز در بانک " دی بی اس" سنگاپور گفت: ریسک ها سر راه اقتصاد جهانی باقی مانده اند اما نشانه‌هایی از بهبود وضعیت پدیدار شده است. روند افزایش تنش های بین چین و آمریکا متوقف شده است و به نظر می‌رسد که بانک مرکزی آمریکا دست به کاهش نرخ بهره دیگری خواهد زد.

در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همچنین هر دلار با 0.15 درصد افزایش نسبت به روز گذشته به 108.94 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با 0.2 درصد کاهش به ازای 1.4584 دلار مبادله شد.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، با 0.06 درصد افزایش در مقایسه با روز قبل به سطح 97.578 واحد رسید.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی