کد خبر: 348066

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

مشکلی در پروازهای اربعین نیست/ برخورد و لغو مجوز، سرنوشت متخلفان

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مشکلی در پروازهای اربعین به مقصد فرودگاه‌های عراق نداریم، اعلام کرد که به دلیل فروش بلیت جعلی اربعین، مجوز یکی از شرکت‌های خدمات هوایی در اصفهان را لغو کردیم و به دیگر دفاتر خدماتی هشدار می‌دهیم که در صورت بروز تخلف و گرانفروشی در این ایام، سرنوشتی مشابه خواهند داشت.

اعتمادآنلاین| رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: این دفتر خدمات هوایی تخلفاتی مانند فروش بلیت پرواز اربعین خارج از نرخ توافق شده از سوی شرکت های هواپیمایی و فروش بلیت جعلی مرتکب شده بود که مجوز آن را لغو کردیم. همچنین به دیگر دفاتر خدمات هوایی این هشدار را می‌دهیم که در ایام اربعین نظارت‌ها و رصدهایمان تشدید پیدا کرده و در صورت مشاهده یا گزارش تخلف از سوی مردم به شدت با متخلفان برخورد کرده و هر شرکتی که در این ایام تخلف یا گرانفروشی مرتکب شود، سرنوشت مشابهی خواهد داشت.

وی همچنین درباره وضعیت پروازهای اربعین با توجه به برخی اعتراضات و ناآرامی‌های اخیر در عراق افزود: هیچ مشکلی برای پروازهای اربعین در فرودگاه‌های عراق مانند نجف وجود ندارد و تا کنون گزارشی مبنی بر تاخیر یا تعویق پروازها در این راستا نداشته‌ایم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در پی مذاکرات شرکت‌های هواپیمایی، این تصمیم اتخاذ شد که با پذیرش مسئولیت ایرلاین‌ها، برخی سایت های فروش اینترنتی بلیت هواپیما، بتوانند پروازهای اربعین را نیز بفروشند؟ گفت: تصمیم نهایی بر این شد که تنها ایرلاین ها بتوانند بلیت پروازهای اربعین را به صورت اینترنتی بفروشند و این کار در حال حاضر انجام شده و ادامه دارد اما سایت‌های فروش بلیت اینترنتی این اجازه را ندارند.

پیش از این مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، گفته بود: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد، سایت‌هایی که مجوز فعالیت از سازمان هواپیمایی داشته باشند و از ایرلاین‌ها مسئولیت آن‌ها را برای فروش اینترنتی بلیت هواپیما بپذیرند، بتوانند پروازهای اربعین را به صورت اینترنتی بفروشند.

اما محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی- در جمع خبرنگاران در این باره تاکید کرد: به دلیل تخلف‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته منجر به گرفتاری مردم در فرودگاه‌های نجف و بغداد شد، در شورای حمل‌ونقل و لجستیک تصمیمی اتخاذ شد که بر اساس آن برای اربعین سال جاری فروش اینترنتی بلیت ممنوع است و فقط ایرلاین‌ها مجاز به فروش اینترنتی بلیت در سایت خود هستند که باید نسبت فروش خود پاسخگو باشند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی