کد خبر: 189490

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

مردم کازرون خویشتن‌داری کنند/ مسئولان تدبیر بهتری بیندیشند/ شورای تأمین استان فارس و وزیر کشور آرامش را به کازرون برگردانند

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به ناآرامی‌های شب گذشته در کازرون تاکید کرد: باید درخواست‌ها و اقدامات در یک چارچوب و مسیر قانونی قرار بگیرد. امیدوارم شورای تأمین استان فارس و وزیر کشور شرایطی را فراهم کنند که هر چه سریع‌تر آرامش در شهرستان کازرون برقرار شود.

اعتمادآنلاین| محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت و نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به ناآرامی‌های شب گذشته در کازرون، گفت: مشکل مردم کازرون، مشکلی است که در درون وزارت کشور در حال پیگیری است. ظاهراً یک مشکل، تقسیمات کشوری مطرح‌شده اما چون حوزه انتخابیه‌ام نیست اطلاعات دقیقی ندارم که در چه مرحله‌ای است و یا چه تصمیماتی اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: این مشکل بیشتر در حوزه وزارت کشور بوده بنابراین به همین دلیل ما نمایندگان ورودی به این مسائل نداشته و نداریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به خبرهایی مبنی بر کشته شدن فرد یا افرادی در ناآرامی‌های کازرون، گفت: باید هم مردم شریف ما خویشتن‌داری کنند و هم مسئولین تدبیر بهتری بیندیشند و مسائل را حل‌وفصل کنند.

برومندی تاکید کرد: هم دولت برای این مردم است و هم مردم برای این کشور هستند و باید درخواست‌ها و اقدامات در یک چارچوب و مسیر قانونی قرار بگیرد. امیدوارم شورای تأمین استان فارس و وزیر کشور شرایطی را فراهم کنند که هر چه سریع‌تر آرامش در شهرستان کازرون برقرار شود.

وی ادامه داد: مردم شریف کازرون از بهترین مردم استان فارس هستند و در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور موثری داشتند و در تمامی مراحل در خدمت نظام و مردم بودند و انشالله این مسئله حل‌وفصل شود.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه آیا اعتراضات مردم کازرون در مجمع نمایندگان استان فارس بررسی می‌شود، گفت: یکشنبه هفته آینده این موضوع را بررسی می‌کنیم. نمایندگان استان فارس نسبت به‌تمامی مسائلی که در استان اتفاق می‌افتد، حساسیت دارند. ما نمایندگان مردم فارس هستیم و حتماً باید تدابیر خوبی را برای حفظ آرامش و مسائل استان داشته باشیم و حتماً پیگیری خواهیم کرد.

برومندی در خصوص آمار بازداشتی‌ها، زخمی‌ها و کشته‌شدگان احتمالی نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی