کد خبر: 525942

عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم خبر داد:

مرگ 1251 تهرانی درپی آلودگی هوای تهران

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر 16 ایستگاه کنترل کیفیت هوا در تهران با شاخص بالای 150 در وضعیت اضطرار هستند، گفت: در سال 1399 به طور میانگین تعداد 1251 مرگ در شهر تهران به علت بیماری‌های ایسکمیک قلبی (IHD) منتسب به مواجهه با ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بوده است.

اعتمادآنلاین| دکتر عباس شاهسونی ‌با بیان اینکه هوای شهر تهران در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد، گفت: باید توجه کرد که در این شرایط احتمال افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان، وجود دارد. به طور میانگین در سال 1399، نزدیک به 1251 مورد مرگ به علت بیماری‌های ایسکمیک قلبی (IHD) منتسب به مواجهه طولانی با ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شهر تهران بوده است.

به گزارش ایسنا،شاهسونی افزود: در حال حاضر 16 ایستگاه کنترل کیفیت هوا در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای 150 در وضعیت اضطرار هستند.

وی تاکید کرد: گروه‌های حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند. همچنین ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر شوند، کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.

شاهسونی گفت: در این شرایط احتمال افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

شاهسونی تاکید کرد: باید توجه کرد که در سال 1399 به طور میانگین تعداد 1251 مرگ در شهر تهران به علت بیماری‌های ایسکمیک قلبی (IHD) در بزرگسالان بالاتر از 25 سال منتسب به مواجهه با ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بوده است.

47233

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی