کد خبر: 524984

مشکل پایتخت کمبود بودجه نیست

احمد صادقی گفت: امیدواریم با وعده‌هایی که دولت برای حمایت از مدیریت شهری داشته نه تنها این مسائلی که برای بودجه شهرداری مطرح شده کنار گذاشته بشود بلکه کمک‌های دیگری که دولت قولشان را داده هم در بودجه سال 1401 گنجانده بشود.

اعتمادآنلاین| احمد صادقی عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی شورای اسلامی شهر تهران درباره نارضایتی‌های پدیدآمده درمورد بودجه 1401 شهرداری تهران گفت: درباره تذکراتی که به آقای شهردار داده شده باید به این نکته اشاره کنم که در اواخر جلسه‌ی روز سه شنبه‌ی شورای شهر آقای لطف الله فروزنده معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا، گزارشی را از حضور آقای زاکانی در جلسه هیات دولت و اعتراضشان به ابلاغیه‌ی سازمان برنامه و بودجه را ارائه دادند. به نظر من این گزارشی که آقای فروزنده ارائه کردند گزارش کاملی بود و به مسائل مربوط به بودجه شهرداری به خوبی پاسخ می‌دهد. بر اساس این گزارش اولا در نشستی که مدیران شهری پایتخت با آقای رئیسی ریاست محترم جمهوری داشته اند ایشان تاکید زیادی درباره حمایت‌های بیشتر از مدیریت شهری داشته اند.

به گزارش میزان،وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه باید بدانیم سازمان برنامه و بودجه همه‌ی دولت نیست. این سازمان نقطه نظراتی را به جهت بحث کلیات بودجه به دولت انتقال می‌دهد و بعد روی این نقطه نظرات در جلسه هیات دولت بحث‌هایی شکل می‌گیرد. این درواقع مصوبه‌ی بعدی است که به عنوان کلیات بودجه دولت بیرون می‌آید. آقای زاکانی در نشست با مسوولان دولت به بخشنامه‌ی سازمان برنامه و بودجه اعتراض کرده اند و نظر وزارت کشور هم به نظر آقای زاکانی درباره اینکه چرا بخشی از ردیف‌های بودجه حذف شده و بخشی از کمک‌ها کاهش پیدا کرده نزدیک است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی شورای شهر تهران افزود: در آن نشست وزیر کشور از موضع آقای زاکانی دفاع کردند و قرار بر این گذاشته شده تا گروهی کارشناسی از شهرداری تهران در خود کمیسیون‌های دولت تنظیم بشود و موضوع بودجه را در آنجا پیگیری کنند. امیدواریم با وعده‌هایی که دولت برای حمایت از مدیریت شهری داشته نه تنها این مسائلی که برای بودجه شهرداری مطرح شده کنار گذاشته بشود بلکه کمک‌های دیگری که دولت قولشان را داده هم در بودجه سال 1401 گنجانده بشود.

صادقی در واکنش به اینکه حل معضلات شهر تهران از قبیل مشکل آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی در گرو تامین بودجه‌های لازم است گفت: حل همه این مشکلات در گرو این است که ما یک مدیریت یکپارچه شهری داشته باشیم. مساله‌ی ما کمبود بودجه نیست. هر یک از ده‌ها نهاد و دستگاهی که در شهر تهران مستقر هستند و قسمتی از کار را بر عهده دارند به هرحال بودجه‌هایی در ارتباط با مسائل و مشکلات تهران از آلودگی هوا تا موضوعات دیگر دریافت می‌کنند. اما مشکل اصلی این است که مدیریت واحدی برای اداره شهر وجود ندارد و هر نهادی به شکل جزیره‌ای عمل می‌کند و هیچکس هم پاسخگو نیست.

ما باید این مساله را حل کنیم. به نظر من در رابطه با مساله‌ی آلودگی هوا ما نه مشکل طرح و برنامه داریم و نه کمبودی در زمینه‌ی کار پژوهشی یا بودجه داریم. مشکل ما این است که یک نفر مسوول نیست که پاسخ بدهد و برنامه ریزی و مدیریت واحدی وجود داشته باشد تا همه با یک فرماندهی واحد عمل کنند. مشکل اصلی ما این است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی