کد خبر: 524836

کشف 1100 میلیارد تومان کالا و ارز قاچاق در یک ماه گذشته/ توقیف 1390 خودروی "شوتی"

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: در یک ماه گذشته انواع کالای قاچاق و ارز به ارزش بیش از یک هزار و 100 میلیارد تومان کشف شده است.

اعتمادآنلاین| سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به مقابله مداوم پلیس با قاچاق کالا و ارز، در این رابطه اظهار کرد: در راستای کمک به جهش تولید، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر از طریق بررسی اسنادی کالا (مبدأ و مقصد)، اجرای طرح‌ها، بازرسی‌های دوره‌ای و متناوب از نشانگاه‌های اقتصادی، کنترل مرزی و ایست و بازرسی‌های جاده‌ای توسط رده‌های عملیاتی این پلیس در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش تسنیم،رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: با اقدامات تخصصی و تلاش‌های شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور انواع کالای قاچاق، شامل لوازم خانگی و آشپزخانه، تجهیزات پزشکی، لوازم یدکی خودرو، لوازم و تجهیزات رایانه‌ای و تلفن همراه، البسه، سکه و ارز، فرآورده‌های نفتی، دام و کالاهای اساسی در ماه گذشته کشف شد و همچنین تعداد یک هزار و 390 دستگاه خودرو وانت و سواری شوتی حامل کالای قاچاق توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالا و ارز مکشوفه را بیش از 11 هزار میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا تعداد 6 هزار و 293 متهم به همراه پرونده‌های متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند و کالاهای مکشوفه به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان‌ها تحویل شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز "مدظله العالی" یادآور شد: در حوزه قاچاق کالا و ارز کماکان برخورد قاطعانه با دانه‌درشت‌ها در دستور کار این پلیس قرار دارد.

مقیمی از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا و ارز، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی