کد خبر: 524580

آیا اومیکرون سبب تداوم آموزش مجازی می‌شود؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت‌:برای مقابله با سویه‌های جدید بیماری که ممکن است احتمال مقاومت دربرابر واکسن را نیز داشته باشند، لازم است رعایت پروتکل‌ها در مدارس به صورت حداکثری انجام گیرد.

اعتمادآنلاین| جلیل میر محمدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد ادامه روند فعالیت حضوری مدارس با توجه به سویه‌های جدید بیماری کرونا گفت: واکسیناسیون حداکثری کرونا طی این روزها آثار مثبتی را در جهت کنترل این بیماری در کشور داشته است، به طوری که آمار فوتی‌ها از حدود 700 نفر به 80 نفر در کشور رسیده است.

به گزارش میزان،وی ادامه داد:عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل در هر یک از اصناف می‌توان اوضاع به وجود آمده را شکننده کرده و جو مثبت ایجاد شده را بر هم بزند.

نماینده مردم میبد در ادامه گفت:همه تمهیدات بهداشتی در همه اصناف و مشاغل به ویژه مدارس کشور با توجه به ورود سویه‌های جدید بیماری که ممکن است احتمال مقاومت دربرابر واکسن را نیز داشته باشند، باید مورد نظر قرار گیرند.

میر محمدی گفت:بازگشت به زندگی عادی تا به حال نیز هزینه زیادی به کشور تحمیل کرده است، اگر عادی انگاری اتفاق بیفتد و تدابیر لازم به جهت کاهش آمار ابتلا و فوتی‌ها انجام نگیرد تمامی زحمات ما به هدر خواهد رفت و این احتمال که به زودی به وضعیت قرنطینه و محدودیت‌های قبلی برگردیم، وجود دارد.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:عدم رعایت پروتکل‌ها در مدارس کشور نیز با توجه به اینکه جامعه آماری بالایی را در کشور شامل می‌شوند، می‌توان نقطه آسیب پذیر و عامل بر هم زننده تعادل به وجود آمده باشد.

وی در مورد اقدامات پیش گیرانه برای جلوگیری از ورود سویه‌های جدید بیماری به کشور گفت:آنچه باید به جد پیگیری شود پایش مبادی ورودی کشور است ،از این رو افراد علاوه بر تست‌های پی سی آر منفی چند روز پس از قرنطینه نیز باید به شکل مجدد این تست‌ها را بدهند .

وی گفت:از این رو کنترل دقیق مرزها و جلوگیری از ورود افراد بدون انجام تست‌های منفی و قرنطینه به جد باید پیگیری شود، هزینه‌های تحمیلی در این شیوه هزاران بار کمتر از آسیب‌هایی است که در صورت همه گیری آن به کشور و مردم تحمیل می کند.


وی در پایان گفت:اما در صورتی که همه گیری این سویه جدید را شاهد باشیم، قطعا محدودیت‌ها مجدد اعمال خواهند شد و نسبت به تعطیلی مدارس و کسب و کارها همچون سابق باید اقدام نماییم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی