کد خبر: 524022

وزیر جهاد کشاورزی:

آمادگی تحویل 100 میلیون دز واکسن کرونا تا شهریور ماه سال آینده را داریم

وزیر جهاد کشاورزی از اعلام آمادگی موسسه رازی برای تحویل 100 میلیون دز واکسن کرونا تا شهریور ماه سال آینده خبر داد.

اعتمادآنلاین| سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه در نشستی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه رازی مستقر در کرج برگزار شد با بیان اینکه محصولات این موسسه به خصوص در بخش کرونا مشتری خارجی نیز دارد، خاطرنشان کرد: با این وجود اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از این واکسن تولیدی این موسسه حمایت تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات نیز اقدام نماید.


به گزارش ایرنا، وی با اشاره به ظرفیت های موسسه رازی گفت: تصور این که اگر مووسسه رازی نیز در حوزه تولید واکسن انسانی و دامی فعال نبود چه مسایلی رخ می داد، غیر قابل باور است.


ساداتی نژاد اظهار داشت : از سوی دیگر اگر این میزان حجم تولید واکسن از سوی این موسسه نبود با توجه به امنیت غذایی و انسانی فوق العاده ای که این موسسه دارد و در واقع رقیب ندارد، معلوم نبود که تا چه میزان می بایست ارز می دادیم.


وی ادامه داد: بر این اساس شاید نخستین جایی که باید برای واکسن کرونا به آن ماموریت می دادیم و لاغیر، مووسسه رازی بود و شاید نیز در این رابطه نامهربانی کرده باشیم.


وزیر جهاد کشاورزی گفت: با این وجود این موسسه و تمام فعالان آن و مجموعه پژوهشی اش بر روی این موضوع به صورت علمی و تخصصی با هدف برآورده کردن نیاز کشور و آینده و با جسارت کار کردند.


ساداتی نژاد با بیان اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد، اظهار داشت: در این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن های دنیا حرکت شده و در واقع حرکتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام دادند یک کار معمولی نبود بلکه با تخصص و تحقق آن را انجام دادند.


وی در ادامه با اشاره به اینکه رازی از جنس وزارت بهداشت است، تصریح کرد: این موسسه تنها یک کارخانه تولیدی نیست بلکه رازی مجموعه ای از کارخانه، دانشمند، استاد و دانشجو است که با یکدیگر این لوکوموتیو را به حرکت درآورده اند.


ساداتی نژاد گفت: بر همین اساس انتظار ما از وزارت بهداشت این است که به این لوکوموتیو که در واقع خانه این وزارتخانه است، بیشتر از همیشه توجه و حمایت شود.


وی گفت: خواهش ما این است که با این نگاه مشترک پیش برویم، رازی دارایی وزارت بهداشت و پشتوانه سلامت مردم ایران است که در این بین نیاز است در بحث خرید واکسن به این موسسه حمایت های لازم صورت بگیرد.


وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید با تلاش و پشتیبانی از این موسسه، کمک کنیم تا رازی هر چه بیشتر رو به جلو حرکت کند.
وی با بیان اینکه رازی تا شهریور ماه آمادگی عرضه 100 میلیون دز واکسن کرونا را دارد گفت: نیاز است تا در شتاب بخشی روند تولید هفت واکسن دیگر این موسسه نیز حمایت های لازم صورت بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی