کد خبر: 523904

سامان‌دهی سفر گردشگران عراقی؛ اولویت ایران در پساکرونا

معاون گردشگری گفت: سامان‌دهی وضعیت گردشگران عراقی، تلاش برای توزیع جغرافیایی سفر آنها در سراسر کشور و نیز افزایش مدت زمان ماندگاری‌ حضورشان، از اولویت‌های وزارت میراث‌فرهنگی در مواجهه با بازار گردشگری عراق است.

اعتمادآنلاین| علی‌اصغر شالبافیان در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در کشور عراق که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: در تلاش هستیم تا با سامان‌دهی وضعیت گردشگران عراقی که با اهداف مختلف زیارت، درمان،سلامت و سیاحت به کشورمان سفر می‌کنند، میزبانی شایسته‌ای از آنها داشته باشیم.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه بازار گردشگری عراق از اولویت‌های مهم همکاری‌های بین‌المللی به شمار می‌آید، افزود: ایجاد ساختار نظام‌مند در زمینه گردشگران ورودی به کشور و فراهم آوردن شرایط ایمن میزبانی در ایام کرونا، رویکرد اصلی ما پس از آغاز صدور مجدد روادید به حساب می‌آید، از این‌رو در تلاش هستیم با از میان برداشتن موانع و چالش‌های موجود در بخش گردشگری دو کشور، به راهکارهای اجرایی مورد توافق طرفین دست یابیم.

همچنین در این نشست ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق نیز نسبت به هر گونه همکاری در تقویت بازار گردشگری دو کشور اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت برخی افراد سودجو در ارائه خدمات گردشگری، گفت: بسیار خرسندم که سامان‌دهی گردشگران عراقی از اولویت‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی ایران است.

پیرو این دیدار، نشست‌های بخش خصوصی دو کشور در قالب B2B نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی