کد خبر: 522857

سیل و رانش زمین در کانادا صدها نفر را گرفتار کرد

مقام‌های استان بریتیش کلمبیا در کانادا بالگردهای امدادی را به ماموریت‌های متعددی اعزام کردند تا صدها نفری را که پس از باران‌های شدید و رانش‌ زمین، داخل خودروهایشان گرفتار شده بودند، نجات دهند.

اعتمادآنلاین| به گفته مقام‌های شهری و امدادی، حدود 275 نفر از جمله 50 کودک در بیش از 100 خودرو از عصر یکشنبه در بزرگراهی در نزدیکی شهر کوهستانی "آگاسیز" گیر افتادند.

به گزارش ایسنا،امدادگران با بالگردهای امداد نیروی هوایی بارها بر فراز بزرگراه مذکور دور زدند و مردم را از داخل خودروها به قرارگاهی در منطقه انتقال دادند.

مایک فارنورت، رئیس ایمنی عمومی این استان گفت: شرایط متغیر است و وضعیت آب‌وهوایی بسیار وخیم است.

او همچنین افزود تاکنون هیچ تلفات جانی تایید نشده است.

این در حالیست که هشدارهای آب‌وهوایی از طوفان‌هایی خبر می‌دهد که در راه رسیدن به این منطقه‌ هستند. به گفته مقام‌ها، احتمال قطعی برق مشترکین در مناطق سیل زده نیز وجود دارد.

رانش زمین در این استان غربی کانادا روز یکشنبه و پس از طوفان و بارانی که شرایط زندگی را برای مردم مختل کرده بود، آغاز شد. مسئولان، جاده‌ها را بسته‌ و یکی از شهرها را تخلیه کرده‌اند. یک خط لوله نفت نیز مسدود و پروازها به تاخیر افتاده است.

در پی طغیان رودخانه که شکستن پل‌ها و از کار انداختن اجباری تصفیه‌خانه فاضلاب را در پی داشت، از بیش از 7000 نفر از ساکنان شهر "مریت" واقع در حدود 200 کیلومتری ونکوور مرکز ایالت، خواسته شده است که محل را تخلیه کنند.

بنابر گزارش ایندیپندنت، این شهر در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: تداوم سکونت در منطقه بدون خدمات فاضلاب شهری، انباشت انبوه فاضلاب و خطر سلامت فردی را به همراه دارد.

همچنین ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که در نزدیکی شهر "هوپ" بخش‌هایی از جاده‌ها تخریب شده است.

رانش زمین تنها چند ماه پس از آن روی داده که کانادا از آتش‌سوزی‌های جنگلی مهارناپذیر که دما را به میزانی بی‌سابقه‌ افزایش داد، خارج شد. تابستان امسال سخت‌ترین تابستان کانادا بود به طوری که یک شهر آن بر اثر آتش‌سوزی از بین رفت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی